1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Latvijas skolas soma

Ezersalas skolā – teātra „Joriks” izrādes

Piektdiena, 19 jūlijs 2019 21:37

2018. gada decembrī, pateicoties iniciatīvas „Latvijas skolas soma” iespējām, Ezersalas internātpamatskolas skolēni kopā ar skolotājiem noskatījās Rēzeknes teātra „Joriks” izrādes „Ezis, kurš mīlēja slepeni” un „Drebošā telts”.

Izrādē „Ezis, kurš mīlēja slepeni” darbojās dažādi personāži ar atšķirīgām rakstura īpašībām, tika uzskatāmi parādītas dzīvnieku savstarpējās attiecības, rīcība dažādās situācijās. Izrādes sižets bija labs palīgs skolēniem mācīties organizēt savu brīvo laiku citādi – izdomājot dažādus interesantus notikumus, stāstus.

Lasīt tālāk...

„Vaska metamorfozes” Pušmucovas pamatskolā

Piektdiena, 19 jūlijs 2019 21:37

Decembris ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Tuvojoties šiem sirsnības un mīlestības svētkiem, domājam labas domas, darām labus darbus. Daudz laika veltām dāvanu gatavošanai. Šajos svētkos ļoti īpašu noskaņu dod svecīšu liesmiņas.

Pušmucovas pamatskolā 20. decembrī valdīja liela rosība, jo visu dienu skolēni strādāja sveču darbnīcā „Vaska metamorfozes”, ko vadīja zemnieku saimniecības „Kramiņi” saimnieki Leontīne un Rolands Zelči. Šī nodarbība tika finansēta no projekta „Latvijas skolas soma” līdzekļiem.

Lasīt tālāk...

Latvijas skolas soma

Piektdiena, 19 jūlijs 2019 21:37

Sākot no 2018./2019. mācību gada, Latvijā sāk darboties iniciatīva „Latvijas skolas soma”. Tā būs iespēja katram skolēnam mācību satura un procesa ietvaros klātienē pieredzēt Latviju – apmeklēt izrādes, koncertus un izstādes, tikties ar iedvesmojošiem cilvēkiem un piedalīties nozīmīgu notikumu līdzveidošanā.

6. septembrī, tūkstošiem skolēnu no visiem 119 Latvijas novadiem tikās Rīgā, atklājot Latvijas valsts simtgades lielāko iniciatīvu „Latvijas skolas soma”. Īpašā pasākumā “Arēnā Rīga” skolēni piedalījās radošās darbnīcās un koncertā „100 Latvijas stāsti 100 minūtēs”. Piedaloties atpazīstamiem māksliniekiem, koncertā tika apspēlēta Latvijas vēsture, kultūra, tradīcijas un vērtības šodienas skatījumā, nepieciešamība ikvienam nepārtraukti attīstīties un augt, veidojot nākotnes Latviju.

Projekta atklāšanā piedalījās arī Ciblas vidusskolas un Pušmucovas pamatskolas skolēni un skolotājas. Iniciatīvā iesaistās arī Ezersalas internātpamatskola.

Šīs trīs mūsu novada skolas katra atsevišķi plāno finansējuma mērķtiecīgu izlietošanu. Nauda piešķirta proporcionāli audzēkņu skaitam.

„Latvijas skolas somas” norisēs skolēni iepazīs Latvijas valstiskuma attīstības liecības, profesionālās mākslas un kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, Latvijas dabu, kultūrainavas, zinātnes sasniegumus un inovācijas. „Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā divsimt tūkstošiem Latvijas skolēnu.

Projekta koordinatore Ciblas novadā Sarmīte Leščinska

ZINOO centrā uzzina daudz jauna

Piektdiena, 19 jūlijs 2019 21:37

Izmantojot projekta „Latvijas skolas soma” līdzfinansējumu, 27. novembrī Ciblas vidusskolas 1. – 2. klašu skolēni apmeklēja  Zinātkāres centru ZINOO Daugavpilī.

Bērni piedalījās divās centra noorganizētajās nodarbībās – „Debesskrāpji” un „Skaņa”.  Pārrunāja, kas ir augstas daudzstāvu celtnes. Uzzināja, ka par debesskrāpjiem tiek uzskatītas celtnes, kas ir 150 m augstas.  Noskaidroja, ka augstākā celtne pasaulē atrodas  AAE, Dubaijā. Tās augstums ir 828 m. Nodarbības skolēni tika sadalīti pa grupām. Pirmajā nodarbībā tika celti debesskrāpji. Otrajā nodarbībā tika noteiktas augstas un zemas skaņas.

Bija daudz emociju un iespaidu!

Skolotāja Inese Boļševiča

Ciblas vidusskolas skolēniem patika Daugavpils teātra izrāde

Piektdiena, 19 jūlijs 2019 21:37

Šī gada 29. novembrī, izmantojot projekta „Latvijas skolas soma” iespējas, Ciblas vidusskolas 6. - 8. klašu skolēniem bija iespēja apmeklēt Daugavpils teātra modernās dejas izrādi „Čipolino”.

Šajā izrādē visiem zināmais Dž. Rodari stāsts par sīpoliņa Čipolino piedzīvojumiem un cīņu ar ļaundariem izstāstīts modernās dejas valodā. Tas skolēnos izraisīja lielu interesi. Daudzi skolēni profesionālu teātri apmeklēja pirmo reizi.

Skolēnus saistīja izrādes dalībnieku tērpi, izmantotie palīglīdzekļi, piemēram, skeitbords, neparastās, reizēm akrobātiskās kustības, kas, mūsuprāt, ļoti veiksmīgi atklāja izrādes galveno domu: labais noteikti uzvarēs. Daudzi atzina, ka dejas valoda ir visiem saprotama, ka var vērot interesantas kustības, kuras vēlāk izmēģināt. Skolēnus ieinteresēja arī izrādē izmantotā dažādu žanru mūzika.

Pēc izrādes noskatīšanās daudzi skolēni atzina, ka labprāt vēlētos vēl apmeklēt līdzīgas izrādes.

Sanda (8. kl.): „Man ļoti patika brauciens uz Daugavpils teātra modernās dejas izrādi „Čipolino”, jo izrāde bija ļoti mūsdienīga, mūsu vecumam atbilstoša. Ļoti emocionāla, ja izprot jēgu. Varēja sajust, kas notiek, to, cik ļoti svarīgi ir mums tuvie cilvēki un ko mēs esam gatavi darīt viņu dēļ.”

Einārs (6. kl.): „Man patika dejas, kuras tur dejoja, un visi gaismas efekti.”

Valērija (6. kl.): „Es nekad tādu izrādi nebiju redzējusi. Tas bija vislabākais teātris, ko mēs esam redzējuši.”

Sarmīte Streļča, 8. kl. audzinātāja

Afiša

Kapusvētki 2019. gadā

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

LPR_logo