1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Veselības veicināšana Ciblas nov.

DZĪVOJAM VESELĪGĀK CIBLAS NOVADĀ

Ciblas novada pašvaldība, rūpējoties par savu iedzīvotāju labsajūtu, turpina organizēt daudzveidīgus veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumus. Šīs aktivitātes ikvienam ir pieejamas bez maksas.

Kādi veselības sekmēšanas pasākumi notika šogad?

Pašā 2019. gada sākumā tika organizētas peldēšanas apmācības nodarbības Pušmucovas pamatskolas 2.–5. klašu audzēkņiem. Bērni attīstīja un pilnveidoja savas peldētprasmes Rēzeknes pilsētas Sporta pārvaldes peldbaseinā. Peldēšanas nodarbībās treneris Sergejs Kudrajvcevs mācīja gulēt uz ūdens, pareizi veikt kāju un roku kustības peldot, pareizi elpot un peldēt zem ūdens. Paldies skolotājām Ilonai Malakai un Tamārai Britikai, kas pavadīja un pieskatīja bērnus peldētapmācību nodarbību laikā.

Foto: lekcija vecākiem un pedagogiem par bērnu uzvedības problēmām

Februārī Ciblas vidusskolā, Blontu un Ciblas pirmsskolas izglītības iestādē notika lekcijas vecākiem un pedagogiem par bērnu vecumposmu īpatnībām un uzvedības problēmām. Dalībnieki nodarbību laikā saņēma praktiskus ieteikumus bērnu audzināšanā, dalījās pieredzē un kopā ar psiholoģi Kristīni Mežaraupi iztirzāja aktuālus jautājumus par bērnu un pieaugušo harmonisku savstarpējo attiecību veidošanu.
Pēc Pušmucovas pamatskolas pedagogu ierosinājuma maijā tika organizētas interaktīvas nodarbības pamatskolas vecuma bērniem par atkarību izraisošu vielu un procesu ietekmi uz veselību. Nodarbībās Ciblas vidusskolas un Pušmucovas pamatskolas audzēkņi guva atbildes uz jautājumiem: kā atkarības ietekmē cilvēka veselību, sociālo un finansiālo stāvokli, kāpēc kaitīgie ieradumi parādās cilvēka dzīvē, kas ir labas pašsajūtas pamats un kā to var panākt. Skolēni veica arī internetatkarības diagnosticēšanas testu.

Foto: interaktīva nodarbība bērniem par atkarībām

 

Ciblas novada seniori un mazkustīga darba veicēji devās ekskursijā ar fiziskām aktivitātēm. Šoreiz tika iepazīta Vidzemes puse. Ekskursijas dalībnieki devās izzinošā pastaigā pa Cēsu pilsētu, apmeklēja Minhauzena muzeju, izbaudīja jūras gaisa labvēlīgo ietekmi, kā arī veica dažādus vingrinājumus un nūjoja kopā ar fizioterapeiti Maritu Joņinu. Pasākumu papildināja sabiedrisko attiecību speciālistes Ērikas Bondarenko stāstījumi par Latgales un Vidzemes ievērojamām vietām un cilvēkiem.

Foto: nūjošana gar jūras krastu

 

 

Vingrošanas nodarbības

topošajām māmiņām un jaunajiem vecākiem

Jūnijā un jūlijā aicinām topošās māmiņas un jaunos vecākus uz vingrošanas nodarbībām, kuru laikā būs iespēja relaksēties un veltīt laiku gan sev, gan savam mazulim. Nodarbības notiks Pušmucovas Tautas namā dūlas Anitas Baltalksnes vadībā.

Vingrošana grūtniecēm notiks otrdienās – 4. jūnijā, 11. jūnijā, 18. jūnijā, 25. jūnijā un 2. jūlijā plkst. 10:00–10:40. Tās būs nevis fitnesa nodarbības, bet ķermeņa un prāta sagatavošana dzemdībām. Vingrošana pozitīvi ietekmē grūtnieču pašsajūtu un samazina muguras sāpes, varikozas vēnas, krampjus, aizcietējumus, kāju tūsku un sliktu dūšu.

Vingrošana jaunajiem vecākiem kopā ar mazuli notiks ceturtdienās – 6. jūnijā, 13. jūnijā, 20. jūnijā, 27. jūnijā un 4. jūlijā plkst. 10:00–10:40. Vingrošana kopā ar bērniem sniedz iespēju apvienot patīkamo ar lietderīgo – atgūt formu pēc dzemdībām, atjaunot un nostiprināt dziļo muskulatūru, kā arī pavadīt laiku kopā ar savu mazuli un uzzināt, kā viņu pareizi turēt, auklēt un vingrināt.

Uz vingrošanas nodarbībām var nākt vecāki ar mazuļiem, kas nav jaunāki par 3 mēnešiem. Līdzi jāņem dvielītis, sedziņa vai autiņš, ko paklāt mazulim, bet vecākiem jābūt sporta tērpā, kurā būs ērti kustēties.

 

Rūpējies par sevi un iesaisties bezmaksas veselības veicināšanas aktivitātēs!

Veselības veicināšanas pasākumi turpināsies līdz šā gada beigām. Būs nodarbības „Kā vairot labsajūtu un stiprināt pašapziņu”, kuros psihologa stāstījums un praktiskie uzdevumi palīdzēs veicināt pozitīvas pašapziņas un saskarsmes veidošanos, apzināties savus iekšējos resursus un stiprināt emocionālo veselību.

Noritēs pasākumu cikls „Veselīgs uzturs – veselības saglabāšanas garants” ar meistarklasēm un degustācijām. Uztura speciāliste, pārtikas tehnoloģe Dace Meija pastāstīs par uztura nozīmi veselības saglabāšanā. Pasākumos tiks runāts par to, kā veidot sabalansētu un veselīgu ikdienas maltīti līdzņemšanai, kā gudri, ekonomiski un veselīgi izvēlēties pārtiku, kā pagatavot veselīgus našķus. Īpaša uzmanība tiks pievērsta dabas veltēm virtuvē un mājas aptieciņā: pļavu un mežu augu, sakņu, pumpuru, mizu, garšaugu izmantošana ēdienu pagatavošanā un pašsajūtas uzlabošanā.

Šogad vēl notiks divas tematiskās Veselības dienas ar plašu pasākumu klāstu. Būs fiziskās aktivitātes dažāda gadagājuma dalībniekiem, informatīvās lekcijas un speciālistu eskspreskonsultācijas, kā arī iespēja veikt paškontroles mērījumus

Sirds un asinsvadu veselības (SAS) diena notiks 5. jūlijā Ciblā ar mērķi pievērst iedzīvotāju uzmanību SAS riska faktoriem un slimību profilaksei, izglītot iedzīvotājus par izplatītākajiem riskiem, to novēršanu un mazināšanu.

Rudens mēnešos plānots rīkot Onkoloģijas slimību profilakses pasākumus, kā arī notiks seminārs par reproduktīvās veselības jautājumiem. Iedzīvotājiem, kas vecāki par 54 gadiem, būs organizētas nūjošanas nodarbības.

Aktuālākā informācija pieejama Ciblas novada pašvaldības mājaslapā www.ciblasnovads.lv un pasākumu afišās pagastu pārvaldēs.

Svetlana Rimša,

Attīstības nodaļas vadītāja

Projekts „Veselības veicināšana iedzīvotājiem Ciblas novadā” (Nr. 9.2.4.2./16/I/067) norisinās darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros.

Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem.

Afiša

24.08.2019 12.00 Bērtuļa diena Līdumniekos.

31.08.2019 12.00 Rikšotāju zirgu sacensības. (Pušmucovā)

Kapusvētki 2019. gadā

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

LPR_logo