1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Kurjanovas ezerā tika ielaisti līdaku mazuļi

Sestdiena, 29 septembris 2018 08:06

PDF Drukāt E-pasts

2018. gada 27. septembrī Kurjanovas ezerā tika ielaisti 20 000 zivju mazuļi.

Līdz ar to Ciblas novada pašvaldība ir īstenojusi projektu „Ciblas novada Kurjanovas ezera zivju krājumu papildināšana” (Nr. 2.18), kas ir saņēmis atbalstu Zivju fonda pasākumā „Zivju resursu pavairošana un atražošana publiskajās ūdenstilpnēs un ūdenstilpnēs, kurās zvejas tiesības pieder valstij, citās ūdenstilpnēs, kas ir valsts vai pašvaldību īpašumā, kā arī privātajās upēs, kurās ir atļauta makšķerēšana, vēžošana vai zemūdens medības”.

Kurjanovas ezers ir publiska ūdenstilpne, ko pārvalda Ciblas novada pašvaldība. Jau vairākus gadus te nav veikta zivju resursu mākslīga papildināšana. Lomi (īpaši līdaku lomi) ezerā kritiski samazinājušies. Līdz ar to bija vēlama ataudzētu līdaku mazuļu ielaišana Kurjanovas ezerā.

Pašvaldības ieskatā – līdaku populācijas uzlabošanās ezerā tuvāko gadu laikā sekmēs dabas parka „Kurjanovas ezers” teritorijas apmeklēšanu, piesaistīs cilvēku interesi.

Pašvaldības Attīstības nodaļa veica tirgus izpēti un noskaidroja, ka viszemākā cena ir pretendentam „Rūjas zivju audzētava”. Te iegādāti vienvasaras līdaku mazuļi.

Veicot zivju mazuļu ielaišanu, pieaicināti VVD Rēzeknes reģionālās pārvaldes un Pārtikas veterinārā dienesta darbinieki.

Projekta īstenošanas izmaksas ir 6010,07 EUR. Zivju fonda finansējums – 2592 EUR (līdaku mazuļi), pašvaldības finansējums – 3418,07 EUR (līdaku mazuļi un to piegāde).

Svetlana Rimša, Attīstības nodaļas vadītāja

Afiša

2. novembrī - Visu dvēseļu diena Zvirgzdenes pag. kapsētās

Zvirgzdenes TN vadītāja Valentīna Ruciņa:

– Vairāk kā divdesmit gadus Zvirgzdenes Tautas nams organizēja svecīšu vakarus Zvirgzdenes pagasta kapsētās. Sākumā cilvēki centās apmeklēt šo pasākumu, bet pēdējos gados aktivitāte apsīka. Tāpēc pašdarbības kolektīvu dalībnieki, kuri brauca uz kapsētām ar svecīšu vakariem sagatavotu programmu, nolēma, ka tradīcija jāmaina. 2. novembris – Visu dvēseļu diena, kad visos katoļu dievnamos ticīgie lūdzas par aizgājēju dvēselēm.

Laipni aicinām visus, kuru piederīgie atdusas Zvirgzdenes pagasta kapsētās, 2. novembrī iedegt svecītes pie savu mīļo kapu kopiņām, klusībā noskaitīt lūgšanu, tā apliecinot mīlestību uz aizgājējiem.

Svecīšu vakari Ciblas un Līdumnieku pag. kapsētās

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

LPR_logo