Kurjanovas ezerā tika ielaisti līdaku mazuļi

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 02 oktobris 2018 12:15

2018. gada 27. septembrī Kurjanovas ezerā tika ielaisti 20 000 zivju mazuļi.

Līdz ar to Ciblas novada pašvaldība ir īstenojusi projektu „Ciblas novada Kurjanovas ezera zivju krājumu papildināšana” (Nr. 2.18), kas ir saņēmis atbalstu Zivju fonda pasākumā „Zivju resursu pavairošana un atražošana publiskajās ūdenstilpnēs un ūdenstilpnēs, kurās zvejas tiesības pieder valstij, citās ūdenstilpnēs, kas ir valsts vai pašvaldību īpašumā, kā arī privātajās upēs, kurās ir atļauta makšķerēšana, vēžošana vai zemūdens medības”.

Kurjanovas ezers ir publiska ūdenstilpne, ko pārvalda Ciblas novada pašvaldība. Jau vairākus gadus te nav veikta zivju resursu mākslīga papildināšana. Lomi (īpaši līdaku lomi) ezerā kritiski samazinājušies. Līdz ar to bija vēlama ataudzētu līdaku mazuļu ielaišana Kurjanovas ezerā.

Pašvaldības ieskatā – līdaku populācijas uzlabošanās ezerā tuvāko gadu laikā sekmēs dabas parka „Kurjanovas ezers” teritorijas apmeklēšanu, piesaistīs cilvēku interesi.

Pašvaldības Attīstības nodaļa veica tirgus izpēti un noskaidroja, ka viszemākā cena ir pretendentam „Rūjas zivju audzētava”. Te iegādāti vienvasaras līdaku mazuļi.

Veicot zivju mazuļu ielaišanu, pieaicināti VVD Rēzeknes reģionālās pārvaldes un Pārtikas veterinārā dienesta darbinieki.

Projekta īstenošanas izmaksas ir 6010,07 EUR. Zivju fonda finansējums – 2592 EUR (līdaku mazuļi), pašvaldības finansējums – 3418,07 EUR (līdaku mazuļi un to piegāde).

Svetlana Rimša, Attīstības nodaļas vadītāja

28.12.2018 11.00 Ziemassvētku eglīte Blontu pagasta pirmskolas bērniem

21.12.2018 15.00 Ziemassvētku eglīte Pušmucovas pagasta pirmskolas bērniem

25.12.2018 21.00 Ziemassvētku balle (Pušmucovas TN)

30.12.2018 20.00 Gada noslēguma balle (Blontu TN)

27.12.2016 11.00 florbola turnīrs (SK Felicianovā)

Tradicionāli decembra nogalē tiek rīkots Ciblas novada atklātais florbola turnīrs. Šogad tas ar nosaukumu „Jaungada kauss 2018” notiks 27. decembrī pašvaldības sporta kompleksā Felicianovā.

Aicinātas pieteikties komandas, kurās ir līdz 7 spēlētājiem. Starp tiem var būt 2 otrās līgas sportisti.

Pielikumā – turnīra Nolikums ar Pieteikuma anketu, kuru jāaizpilda un jāsūta uz e-pastu: aldons777@inbox.lv