8. oktobrī Rīgā notiks LTF veltīta konference. Piedalies arī tu!

Otrdiena, 11 septembris 2018 12:59

Dailes teātrī 8. oktobrī notiks Latvijas Tautas frontei veltīta starptautiska konference (plkst. 11.00) un koncerts (plkst. 16.00). Dalība bezmaksas. Aicināti visi interesenti, īpaši bijušie tautfrontieši. Reģistrēties var līdz 24. septembrim pa e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , vai zvanot uz Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Tautas frontes muzeja nodaļu pa tālruni 67224503.

Ciblas novada pašvaldība nodrošinās iedzīvotājiem, kuri vēlas piedalīties šajā LTF jubilejai veltītajā konferencē, transportu uz Rīgu un atpakaļ. Lūdzam līdz 20. septembra plkst. 16:00 sazināties ar pašvaldības kanceleju, zvanot pa tālruni 65700894 vai rakstos uz e-pastu: ciblasnovads@ciblasnovads, un pieteikties braucienam.

1988. gada 7. - 8. oktobrī Rīgā tika dibināta Latvijas Tautas fronte (LTF). Konferenci “Latvijas Tautas fronte par neatkarīgu un demokrātisku Latviju. LTF 30” rīko 4. maija Deklarācijas klubs un Tautas frontes muzeja sabiedriskā padome sadarbībā ar Latvijas Nacionālo vēstures muzeju.

2. novembrī - Visu dvēseļu diena Zvirgzdenes pag. kapsētās

Zvirgzdenes TN vadītāja Valentīna Ruciņa:

– Vairāk kā divdesmit gadus Zvirgzdenes Tautas nams organizēja svecīšu vakarus Zvirgzdenes pagasta kapsētās. Sākumā cilvēki centās apmeklēt šo pasākumu, bet pēdējos gados aktivitāte apsīka. Tāpēc pašdarbības kolektīvu dalībnieki, kuri brauca uz kapsētām ar svecīšu vakariem sagatavotu programmu, nolēma, ka tradīcija jāmaina. 2. novembris – Visu dvēseļu diena, kad visos katoļu dievnamos ticīgie lūdzas par aizgājēju dvēselēm.

Laipni aicinām visus, kuru piederīgie atdusas Zvirgzdenes pagasta kapsētās, 2. novembrī iedegt svecītes pie savu mīļo kapu kopiņām, klusībā noskaitīt lūgšanu, tā apliecinot mīlestību uz aizgājējiem.

Svecīšu vakari Ciblas un Līdumnieku pag. kapsētās