1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Vasaras nometne – veselības veicināšanai

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 26 jūnijs 2018 07:40

PDF Drukāt E-pasts

Iesākoties vasarai – no 4. līdz 8. jūnijam – Blontos norisinājās biedrības „MADARA” rīkotā dienas nometne bērniem vecumā no 5 līdz 8 gadiem. Tā tika organizēta ar Ciblas novada pašvaldības īstenotā projekta „Nr. 9.2.4.2/16/I/067 “Veselības veicināšana iedzīvotājiem Ciblas novadā” finansējuma palīdzību.

Pieteikšanās nometnei tika izsludināta maija sākumā. Interese bija liela, jo jau dažu dienu laikā tika savākts maksimālais bērnu skaits.

Par nometnes vadītāju tika izvēlēta Sanita Reinika, ar bērniem strādāja pedagoģes Inese Puļa un Lauma Caune, par uzturu rūpējās pavāre Vija Metlāne.

Visas nodarbības tika rīkotas, veicinot izpratni par veselīgu dzīvesveidu. Galvenie uzdevumi bija:

* veselīga dzīvesveida apzināšana – bērni nosauca tā veidus, dalījās grupās un prezentēja tos;

* veselīga uztura lietošana un pagatavošana – apguva uztura piramīdu, degustēja, gatavoja jogurta saldējumus un karstmaizes;

* sporta aktivitāšu daudzveidības un tās nozīmes cilvēka dzīvē izzināšana – vieglatlētikas trenera Andra Vengras vadībā bērni tika iepazīstināti ar dažādiem sporta veidiem;

* lietderīga un droša brīvā laika pavadīšanas prasmju attīstīšana – tā kā priekšā viss lielais vasaras brīvlaiks, ceturtdiena tika veltīta veselīga un droša brīvā laika pavadīšanai. Skatījāmies filmu „Lai dzīvo bērni”, apspriedām to un izspēlējām filmas situācijas dzīvē. Tika parakstīts drošības līgums;


* draudzīgu attiecību veidošanai nometnes noslēgumā bērni devās ekskursijā uz atpūtas kompleksu „Rāznas ezerkrasti” un minizoodārzu „Viesturi” Krāslavas novadā.

Par piedalīšanos nometnē visi bērni saņēma „Veselīga dzīvesveida apgūšanas sertifikātu” un pateicības balvas. Nometnes finansējums no veselības veicināšanas projekta – 3 800 eiro, kas tika izlietoti bērnu ēdināšanai, pedagogu un lektoru atalgojumam, kancelejas preču un sporta inventāra iegādei.

Lai arī bērni uzreiz pēc mācību gada skolā un bērnudārzā bija saguruši, nometnē viņi piedalījās ar prieku un entuziasmu. Viņi uzzināja un iemācījās daudz jauna, praktiski darbojoties un piedaloties piedāvātajās aktivitātēs. Pedagogiem bija ļoti patīkami vērot bērnu izaugsmi sadarbības prasmju veidošanā: pirmdien visi vēl bija klusi, viens otru piesardzīgi vēroja..., tā šo pirmo dienu pārsvarā pavadījām, viens otru iepazīstot. Bet nedēļas beigās jau visi bija draugi un kopā jauki pavadīja laiku.

Afiša

28.12.2018 11.00 Ziemassvētku eglīte Blontu pagasta pirmskolas bērniem

21.12.2018 15.00 Ziemassvētku eglīte Pušmucovas pagasta pirmskolas bērniem

25.12.2018 21.00 Ziemassvētku balle (Pušmucovas TN)

30.12.2018 20.00 Gada noslēguma balle (Blontu TN)

27.12.2016 11.00 florbola turnīrs (SK Felicianovā)

Tradicionāli decembra nogalē tiek rīkots Ciblas novada atklātais florbola turnīrs. Šogad tas ar nosaukumu „Jaungada kauss 2018” notiks 27. decembrī pašvaldības sporta kompleksā Felicianovā.

Aicinātas pieteikties komandas, kurās ir līdz 7 spēlētājiem. Starp tiem var būt 2 otrās līgas sportisti.

Pielikumā – turnīra Nolikums ar Pieteikuma anketu, kuru jāaizpilda un jāsūta uz e-pastu: aldons777@inbox.lv

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

LPR_logo