1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Jau piecus gadus Blontu kultūras dzīve rit jaunajā Tautas namā

Pirmdiena, 04 janvāris 2016 12:57

PDF Drukāt E-pasts
Blontu Tautas namam jauna ēka tika uzbūvēta 2010. gadā. Tas pavēra jaunas iespējas vietējiem pašdarbības kolektīviem.
Visus 5 gadus Blontu TN vada Jana Petrova. Viņa stāsta: – Pašlaik darbojas vairāki stabili pašdarbības kolektīvi: folkloras kopa „Madara” (vad. Ināra Sprudzāne), amatierteātris „Aduks” un bērnu amatierteātris „Burbulīši” (vad. Anita Grahoļska), sieviešu deju kopa „Kaprīzes” (vad. Dainis Jezupovs) un sieviešu un meiteņu vokālie ansambļi „Lāses” un „Lāsītes” (vad. Jana Petrova).
30. decembrī ar svinīgām runām, koncertu un balli tika atzīmēta Blontu Tautas nama jubileja.
Svinībās domes izpilddirektore Ināra Sprudzāne atzīmēja, ka Blontos kultūras nams ir pastāvējis jau pirms 48 gadiem, 2017. gadā varētu svinēt tā 50 gadu jubileju. Tomēr ir liels prieks, ka pašvaldībai ir izdevies uzbūvēt jaunu, modernu ēku kultūras pasākumu rīkošanai. Un prieks, ka nams nestāv tukšs, te rit gan pašdarbības kolektīvu mēģinājumi, te tiek svinēti novada mēroga svētki, Tautas nama zālē tiek demonstrētas filmas, telpas tiek izīrētas dažādiem pasākumiem. Viens no populārākajiem sarīkojumiem Blontu Tautas namā ir ikgadējā Ciblas novada zemnieku un uzņēmēju balle.
Blontu TN kļūst arvien populārāks arī ārpus novada robežām. Par to liecina apstāklis, ka pieaug ciemiņu skaits uz koncertiem un ballēm. Aizvadītajā decembrī Blontos divus savus svētkus rīkoja arī Valsts robežsardzes darbinieki. Zāle ir ļoti plaša, tā spēj uzņemt 250 skatītājus.
Jana Petrova sapņo, ka kādreiz Blontos atdzimtu tautas deju kolektīvs, ka visiem pašreizējiem kolektīviem izdotos sarūpēt labus skatuves tērpus. Saviem Blontu TN pašdarbniekiem un kolektīvu vadītājiem Jana novēl darba sparu, radošas idejas un veiksmi, kā arī atbalstu no ģimenēm un kolēģiem, protams – labu veselību!

Afiša

Kapusvētki 2019. gadā

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

LPR_logo