Ciblas novads

Pašvaldība nodrošina feldšerpunktu darbību novada teritorijā

28 marts 2019

Likumā par pašvaldībām rakstīts, ka viena no pašvaldību funkcijām ir nodrošināt veselības aprūpes PIEEJAMĪBU. Ciblas novada pašvaldība ar to neaprobežojas – no pašvaldības budžeta būtiski tiek finansētas veselības aprūpes iestādes pagastos: feldšeru un vecmāšu punkti (FVP) Blontos, Ciblā, Līdumniekos, Pušmucovā un Zvirgzdenē.

Divos no šiem feldšeru un vecmāšu punktiem reģistrētas ģimenes ārstu prakses, bet tās ir tā saucamās 2. prakses vietas (abiem ārstiem Robertam Vasiļjevam un Dāvidam Menim pamatprakse ir Ludzā), tāpēc pacientu pieņemšana Ciblas novadā ģimenes ārsti organizē reizi nedēļā: R. Vasiļjevs ceturtdienās pacientus pieņem Lucmuižā un Blontos (reizi mēnesī), D. Menis – otrdienās Pušmucovā.

Papildus prasības purvu izmantošanā

27 marts 2013

Par saistošo noteikumu izpildi.

Papildus prasības teritoriju izmantošanai.

Papildus prasības purvu izmantošanā

Aizliegts:
               1. Piesārņot un piegružot vidi ar atkritumiem un uzglabāt atkritumus tiem neparedzētās vietās;
               2. Bojāt un iznīcināt speciālās informatīvās zīmes, kā arī citus infrastruktūras objektus;
               3. Uzstādīt vēja ģeneratorus;
               4. Pļaut pļavas, ganības un tīrumus virzienā no malām uz centru;
               5. Veikt darbības, kas izraisa augsnes eroziju, izņemot augsnes sagatavošanu lauksaimniecības vajadzībām;
               6. Ierīkot purvos dzērveņu plantācijas;
               7. Izmantot speciālās vākšanas palīgierīces savvaļas ogu un sēņu lasīšanā.
Atļauts:
               1. Savvaļas sēņu, augu un to produktu vākšanu, nebojājot zemsedzi;
               2. Melleņu lasīšana sezonā no 15. jūlija;
               3. Brūkleņu lasīšana sezonā no 15. augusta;
               4. Dzērveņu lasīšana sezonā no 15. septembra

Tiks īstenots Ciblas vidusskolas ēkas energoefektivitātes paaugstināšanas projekts

09 februāris 2015

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 23 oktobris 2018 12:34

KPFI logo

Ciblas novada pašvaldība ir parakstījusi trīspusēju līgumu ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un SIA „Vides investīciju fonds”, noslēdzot vienošanos par projekta „Kompleksi risinājumi siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai Ciblas vidusskolā” īstenošanu. Projekta Nr. KPFI-15.4/61.

Projekts tiek īstenots, pateicoties Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansēto projektu „Kompleksi risinājumi siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai” 5.kārtai.

Projekta kopējās paredzamās izmaksas ir 392556,16 EUR, no tām attiecināmās izmaksas ir 324426,57 EUR. Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansējuma daļa ir 73,120001% no attiecināmajām izmaksām- 237220,71 EUR, pašvaldības līdzfinansējums ir 26,879999 % - 87205,86 EUR. Projekta īstenošanas laiks ir līdz 2015.gada 30.aprīlim. (2015.gada 2.februārī oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesī” tika publicēts paziņojums par projekta īstenošanas termiņa pagarinājumu līdz 2015.gada 29.maijam.)

Jau piecus gadus Blontu kultūras dzīve rit jaunajā Tautas namā

04 janvāris 2016

Blontu Tautas namam jauna ēka tika uzbūvēta 2010. gadā. Tas pavēra jaunas iespējas vietējiem pašdarbības kolektīviem.
Visus 5 gadus Blontu TN vada Jana Petrova. Viņa stāsta: – Pašlaik darbojas vairāki stabili pašdarbības kolektīvi: folkloras kopa „Madara” (vad. Ināra Sprudzāne), amatierteātris „Aduks” un bērnu amatierteātris „Burbulīši” (vad. Anita Grahoļska), sieviešu deju kopa „Kaprīzes” (vad. Dainis Jezupovs) un sieviešu un meiteņu vokālie ansambļi „Lāses” un „Lāsītes” (vad. Jana Petrova).
30. decembrī ar svinīgām runām, koncertu un balli tika atzīmēta Blontu Tautas nama jubileja.

Desmito gadu meklēs „Gaismas nesējus“ Latvijas pagastos

24 janvāris 2017

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (Biedrība) aicina lasītājus pieteikt bibliotekārus balvai „Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs“. Līdz 10. martam Biedrība gaidīs vēstules un stāstus par pagastu bibliotekāriem, kas ir pašaizliedzīgi, radoši, aktīvi, entuziasma pilni savā darbā un neaizstājami savā pagastā.

Lasit talak

29.05.2019 09.00 Izrāde "ELPOJIET DZIĻĀK" (Ciblas vidusskolā)

Kapusvētki 2019. gadā

01.06.2019 14.00 Ciblas vidusskolai 70