Ciblas novada pašvaldība

2018./2019. māc. gada karjeras pasākumu maratons noslēdzies

28 maijs 2019

Domājot par šajā mācību gadā paveikto, ir gandarījums, jo ir bijusi veiksmīga sadarbība ar projektā iesaistīto skolu administrāciju, skolotājiem, uzņēmējiem un izglītojamajiem. Saku lielu paldies Pušmucovas pamatskolai, Ciblas vidusskolai un Ludzas Mūzikas pamatskolai par izturību VIAA IKAD Karjeras atbalsta novērtēšanas vizītes laikā 26.11.2018. Novērtēšanas vizītes slēdziens visās skolās – KAA darbs tiek nodrošināts nepieciešamā apjomā un kvalitātē. Labā ziņa ir tā, ka šis atzinums skolām derēs akreditācijas laikā.

Pušmucovas p-skolas 2. – 5. klase 29.10.2018. iepazina profesiju daudzveidību Gorbunovas kundzes viesnīcā Ludzā. Skolēniem patika iemēģināt savu roku, bārmeņa, pavāra, administratora, oficianta un uzkopēja profesijās.

Lasit talak

Pašvaldība nodrošina feldšerpunktu darbību novada teritorijā

28 marts 2019

Likumā par pašvaldībām rakstīts, ka viena no pašvaldību funkcijām ir nodrošināt veselības aprūpes PIEEJAMĪBU. Ciblas novada pašvaldība ar to neaprobežojas – no pašvaldības budžeta būtiski tiek finansētas veselības aprūpes iestādes pagastos: feldšeru un vecmāšu punkti (FVP) Blontos, Ciblā, Līdumniekos, Pušmucovā un Zvirgzdenē.

Divos no šiem feldšeru un vecmāšu punktiem reģistrētas ģimenes ārstu prakses, bet tās ir tā saucamās 2. prakses vietas (abiem ārstiem Robertam Vasiļjevam un Dāvidam Menim pamatprakse ir Ludzā), tāpēc pacientu pieņemšana Ciblas novadā ģimenes ārsti organizē reizi nedēļā: R. Vasiļjevs ceturtdienās pacientus pieņem Lucmuižā un Blontos (reizi mēnesī), D. Menis – otrdienās Pušmucovā.

Papildus prasības purvu izmantošanā

27 marts 2013

Par saistošo noteikumu izpildi.

Papildus prasības teritoriju izmantošanai.

Papildus prasības purvu izmantošanā

Aizliegts:
               1. Piesārņot un piegružot vidi ar atkritumiem un uzglabāt atkritumus tiem neparedzētās vietās;
               2. Bojāt un iznīcināt speciālās informatīvās zīmes, kā arī citus infrastruktūras objektus;
               3. Uzstādīt vēja ģeneratorus;
               4. Pļaut pļavas, ganības un tīrumus virzienā no malām uz centru;
               5. Veikt darbības, kas izraisa augsnes eroziju, izņemot augsnes sagatavošanu lauksaimniecības vajadzībām;
               6. Ierīkot purvos dzērveņu plantācijas;
               7. Izmantot speciālās vākšanas palīgierīces savvaļas ogu un sēņu lasīšanā.
Atļauts:
               1. Savvaļas sēņu, augu un to produktu vākšanu, nebojājot zemsedzi;
               2. Melleņu lasīšana sezonā no 15. jūlija;
               3. Brūkleņu lasīšana sezonā no 15. augusta;
               4. Dzērveņu lasīšana sezonā no 15. septembra

Mācību gada noslēgums Ezersalas internātpamatskolā

31 maijs 2019

Pavisam nemanot pagājis mācību gads ar krāsaino rudeni, balto ziemu un zaļo pavasari. Nu ir pienācis arī pēdējais pavasara mēnesis – maijs. 2018./2019. mācību gads Ezersalas internātpamatskolā bija darbīgs. Skolēni mācību stundās apguva jaunas zināšanas un prasmes. Skolotāji kopā ar skolēniem piedalījās 43 skolas un ārpusskolas sporta un kultūras pasākumos. Visu pasākumu foto var aplūkot skolas mājas lapā www.ezersalasskola.lv.

Tomēr paši svarīgākie pasākumi vēl ir priekšā – mācību gada noslēguma pasākums 31. maijā, kad skolotāji, skolēni un vecāki pulcēsies skolā, lai atskatītos uz mācību gadā paveikto. Skolotāji un skolēni rādīs veiksmīgākos un interesantākos priekšnesumus no dažādiem skolas un ārpusskolas gada laikā notikušajiem pasākumiem, tiks apbalvoti čaklākie skolēni, kā arī vecāki, kuri veiksmīgi sadarbojušies ar skolotājiem. Mācību gada noslēgumā - protams, izlaidums. Tas notiks 4. jūnijā. Šogad 9.klasi absolvēs 3 izglītojamie, bet profesionālo pamatizglītību iegūs 5 izglītojamie.

Lasit talak

PIEEJAMS ATBALSTS jaunajiem lauksaimniekiem un mazo saimniecību attīstībai

04 jūnijs 2019

Šogad no 20. maija līdz 26. jūnijam var pieteikties atbalsta saņemšanai pasākumā "Atbalsts jaunajiem lauksaimniekiem uzņēmējdarbības uzsākšanai".

Pasākuma mērķis ir sekmēt gados jaunu cilvēku iesaistīšanos pastāvīgā lauksaimniecības darbībā un nodrošināt darbaspēka atjaunošanos un paaudžu nomaiņu lauksaimniecības sektorā. Šī būs projektu pieņemšanas trešā kārta, tās kopējais publiskais finansējums ir 3,96 miljoni eiro. Jaunais lauksaimnieks saņems vienreizēju 40 000 eiro lielu maksājums jaundibināta (vai pārņemta) lauksaimniecības uzņēmuma dibināšanai un attīstībai, saskaņā ar iesniegto darījuma darbības plānu. Tas jāgatavo vismaz diviem kalendāra gadiem, bet ne ilgākam laika posmam kā līdz 2022. gada 31. decembrim.

No 2019. gada 17. jūnija līdz 2019. gada 18. jūlijam varēs pieteikties atbalsta saņemšanai pasākumā “Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības".

Lasit talak

24.08.2019 12.00 Bērtuļa diena Līdumniekos.

31.08.2019 12.00 Rikšotāju zirgu sacensības. (Pušmucovā)

Kapusvētki 2019. gadā

Joomla extensions by Siteground Hosting