1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>

Ciblas novads

Uzmanību! Velomaršruts nr. 36

08 augusts 2017

Daudzi autovadītāji, braucot pa šosejām mūsu novados ir ievērojuši jaunu zīmi, uz tā zilā fona ir attēlots balts velosipēds, bulta un nr. 36. Tā nav brīdinājuma, priekšrocības, aizlieguma vai kāda cita ceļazīme. Tā ir 857. papildzīme „Velomaršruts”, kuras uzdevums – informēt par konkrētu velomaršrutu.

Mūsu gadījumā tas ir īpašs velomaršruts, kuram ir dots nosaukums „Pierobežas veloceļš Nr. 36”. Šis ceļš ir 154 km garš. Tā maršruts: Kārsava – Ludza – Dagda – Zilupe – Kārsava.

Lasit talak

Iesaistīsimies vietvārdu talkā!

08 augusts 2017

UNESCO Latvijas Nacionālā komisija sadarbībā ar Latviešu valodas institūtu aicina būt aktīviem un iesaistīties Vietvārdu talkā, lai ikvienā Latvijas novadā saglabātu lingvistisko un kultūrvēsturisko bagātību - vietvārdus, kuru mūžs bieži vien nepārsniedz 50 gadu slieksni.

Talkas ietvaros vēl līdz 30. septembrim vietējos vietvārdus var reģistrēt Tautas vietvārdu datubāzē, kas pieejama www.vietvardi.lv.

Lasit talak

Sacensības „Zelteņi 2017”

08 augusts 2017

Vairākus gadus pēc kārtas Ciblas novada jauniešu centrs „Impulss” vasarā rīko pludmales volejbola sacensības, kurā parasti piedalās 5 – 6 komandas. Arī šogad Ciblas peintbola laukumā sadarbībā ar IK „Lanas777” un biedrību „Strauts” tika rīkots pludmales volejbola turnīrs „Zeļteņi 2017”.

Smilšainajā volejbola laukumā tikās 5 komandas, t.sk. 4 no Ludzas. Katrā komandā – 3 spēlētāji: 2 puiši un meitene. Rezultātā I vietu izcīnīja „Ludza” (Jeļizaveta Puzāne, Nikolajs Ševeļs un Intars Dauksts), II – „Azarts” (Guntars Senkāns, Iļja Fiļimonovs un Anastasija Smaļņakova), III – „Aldons”(Jānis Augustovs, Imants Seņkāns un Uļjana Steimakova), IV – „Spāks” (Sandis Plenkovs, Kaspars Igovens un Maruta Guitāne), V – „Piļciņa” (Mārtiņš Laizāns, Iļja Maksimovs un Solvita Nalivaiko).

Lasit talak

Ciblas novada pensionāru ceļojums uz Zemgali

08 augusts 2017

29. jūnijā Ciblas novada seniori devās pašvaldības Sociālā dienesta organizētajā braucienā uz Zemgali.

Galvenais apskates objekts – Rundāles pils muzejs. Ekskursija pilī ilga divas stundas. Tikām iepazīstināti ar pils vēsturi, hercoga parādes apartamentiem, hercoga un hercogienes privātajiem apartamentiem. Parādes apartamentos apskatījām tematiskās izstādes: 18. gadsimta mode, Kurzemes hercogiene Doroteja un grāfu Mēdemu dzimta, fon Bēru dzimta Kurzemē, kurzemnieki 18. gs. portretos.

Lasit talak

Arī šovasar ciematos tiek remontēti daudzdzīvokļu māju jumti

08 augusts 2017

Ciblas ciematā ir kapitāli saremontēts daudzdzīvokļu mājas „Pumpuri” jumts (Skolas ielā 2, Ciblā).

Jau vairākus gadus Ciblas novada pašvaldība veiksmīgi sadarbojas ar SIA „HB Service” no Siguldas. Uzņēmuma strādnieki un darbu vadītāji strādā kvalitatīvi un ātri. Uzņēmuma pārstāvis Ronalds Zārds intervijā Latgales TV atzīmēja, ka Ciblas novada pašvaldība ļoti labi īsteno jumtu remontu, iepērkot remontam kvalitatīvus materiālus un izvēloties piemērotu tehnoloģisku risinājumu. Konkrēti – mājai „Pumpuri” jumta segums likts 2 kārtās (izmantots izkausējams bitumens no ruļļiem), kas nodrošina ilgmūžību un labu kvalitāti. SIA „HB Service” meistari ne vien uzklāja jau-nu jumtu, bet arī kapitāli saremontēja un nomainīja lūkas, ventilācijas iekārtas, notekas u.c..

Lasit talak

„Ilža” piedalījās vasaras saulgriežu svētkos Baltkrievijā

08 augusts 2017

Ciblas novada folkloras kopa „Ilža” 8. un 9. jūlijā piedalījās vērienīgos vasaras saulgriežu svētkos „Kupalje” Baltkrievijas Republikas Mogiļevas apgabala Aleksandrijā. Kupalje ir mūsu līgosvētku analogs, tikai tie notiek pēc pareizticīgo kalendāra - divas nedēļas vēlāk.

Šopavasar Latvijas Nacionālais kultūras centrs saņēma Mogiļevas apgabala izpildkomitejas aicinājumu Latvijas amatniekiem un folkloras grupai piedalīties saulgriežu svētkos „Aleksandrija pulcina draugus”. Un centrs piedāvāja „Ilžai” pārstāvēt Latviju starptautiskā līmenī, jo „Ilžas” saturiskais un mākslinieciskais sniegums ir tam atbilstošs (par to centra speciālisti pārliecinājās arī festivāla „Baltica” skatē šopavasar).

Lasit talak

Vasaras nometne Ciblā no 7. līdz 11. augustam

24 jūlijs 2017

Ciblas novada pašvaldība projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/067 „Veselības veicināšana iedzīvotājiem Ciblas novadā” ietvaros organizē Vasaras nometni (diennakts) Ciblas novada Ciblā. Dalībnieki – novadā faktiski dzīvojošie bērni vecumā no 9 līdz 13 gadi. Nometnes maksimālais bērnu skaits – 20 personas.
Vasaras nometnes mērķis – jauniešu izpratnes veidošana par veselīgu dzīvesveidu, organizējot nodarbības par veselīgu uzturu, savstarpējām attiecībām un garīgo veselību; kā arī iesaistot fiziski aktīvās nodarbībās.
Nometnes ietvaros bērni tiks nodrošināti ar ēdināšanu (brokastis, pusdienas, vakariņas). Izguldīšana notiks internāta telpās, izmantojot līdzi paņemtos guļammaisus.
Pieteikšanās, zvanot pa tel. 65700844 – Mārīte Romanovska.

Lasit talak

Pārgājienā bērni iepazina dzimto pagastu

08 augusts 2017

20. jūlijā Blontu pagasta bibliotēkas lasītāji un lietotāji kopā ar saviem vecākiem devās pārgājienā pa novada skaistākām vietām. Pārgājienā piedalījās skolēni (vecumā no 6 līdz 18 gadiem) un viņu vecāki, kopskaitā 25 dalībnieki.

Pārgājiens sākās Blontos pie domes ēkas, aptuvenais tā garums – 10 km.

Pa ceļu Blonti – Franapole devāmies uz piemājas saimniecību „Amatnieki” Zvirgzdenes pag. Miltukalnos, kur saimnieko Iveta un Ainārs Savicki. „Amatniekos” nodarbojas ar biškopību, kazkopību un aitkopību. Mājas saimniece pārgājiena dalībniekiem pastāstīja visu garo ceļu kā no aitas vilnas top siltās zeķītes, daudzi izmēģināja attīrīt aitas vilnu ar īpašu darbarīku. Atvadoties visi cienājās ar „Amatnieku” medusmaizītēm.

Lasit talak

Aktuālā informācija lauksaimniekiem

08 augusts 2017

Sakarā ar kultūraugu nelabvēlīgiem augšanas apstākļiem, aizkavētu augu attīstību, nolemts: pagarināt līdz 15. septembrim (iepriekš 15. augusts) ilggadīgo zālāju nopļaušanas termiņu.Savukārt papuvju un ilggadīgo stādījumu kopšanas termiņš nav mainīts.

Bez tam ir papildināta Āfrikas cūku mēra likvidēšanas un draudu novēršanas kārtība un precizēta sertifikātu izsniegšanas kārtība dzīvnieku vērtēšanas, pārraudzības un mākslīgās apsēklošanas speciālistiem.

Lasit talak

Afiša

23.02.2018 13.00 Klaunu šovs "OKI-DOKI" (Ciblas TN)

Uzņēmēju balle – 17. martā

Tradicionālā Ciblas novada uzņēmēju un zemnieku balle šogad notiks 17. martā plkst. 19.00 Blontu Tautas namā.

Ciblas novada lauku attīstības speciāliste Marina Barkāne informē, ka šajā pasākumā dažādās nominācijās tiks godināti pašvaldības teritorijā reģistrēto uzņēmumu un zemnieku saimniecību īpašnieki. Būs svētku uzrunas un izklaides daļa ar loteriju un atrakcijām. Vakaru vadīs Janīna Rudoviča no Ludzas. Ballē muzicēs Romāns Ivanovs no Rēzeknes.

Nominācijām izvirzītie uzņēmēji un zemnieki saņems pašvaldības ielūgumus. Bet ikviens Ciblas novada iedzīvotājs var jau tagad pieteikt dalību pasākumā, zvanot Marinai Barkānei (tālr. 26403122) vai Blontu TN vadītājai Janai Petrovai (tālr. 28381416).

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs

150x75

Latgales radio logo2

 • Reklāmkarogs

LPR_logo