1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Ciblas novada pašvaldība

Sandra Soikāne uz Ciblas novadu atved bronzu

04 februāris 2019

Neskatoties uz vasarīgo lietu ziemas laikā, 2. februāris daudzus interesentus kopā saveda Lietuvā esošā Dusetu pilsēta, lai kopā vērotu vērienīgākās rikšotāju zirgu sacensības “Sartai 2019”.  Otro gadu pēc kārtas šajā pasākumā piedalījās arī Rikšotāju braucēju sporta kluba “Pegazs” sportistes Sandra Soikāne (Ciblas novads) ar zirgu Victory Boy T.G. un Ilona Malahova (Ludzas novads). Jāpiebilst, ka Ilona startēja ar savu Amerikas rikšotāju šķirnes ķēvi Salamandra, kā arī ar Ilzes Rudzītes (Ciblas novads) zirgu Upsala D’Isop.

No Latvijas piedalījās arī sportisti no Dagdas, Gulbenes un Garkalnes novada.

Pavisam kopā skatītājiem un līdzjutējiem bija iespēja vērot septiņus braucienus. Mūsu meitenes piedalījās divos braucienos.

Lasit talak

Valsts darba inspekcija uzsāk tematiskās pārbaudes apstrādes nozarē

05 februāris 2019

Valsts darba inspekcija (turpmāk – VDI) šonedēļ uzsāk tematiskās pārbaudes apstrādes nozarē, kuru ietvaros tiks pārbaudīti pārtikas ražošanas, kokapstrādes un metālapstrādes uzņēmumi.  Pārbaužu laikā uzņēmumos īpaši tiks pievērsta uzmanība darba aprīkojumam, tā atbilstībai drošības prasībām.

Pēdējo gadu laikā ir būtiski pieaudzis to nelaimes gadījumu darbā skaits, kas notikuši, strādājot ar darba aprīkojumu. Visbiežākais nelaimes gadījumu darbā ar aprīkojumu cēlonis ir nodarbināto neuzmanīga un/vai pārdroša rīcība, kā arī darbs ar nedrošām iekārtām. 2018. gadā šādu nelaimes gadījumu darbā skaits, salīdzinot ar 2017. gadu ir pieaudzis par 15%, tāpēc VDI veiks preventīvas pārbaudes, lai pārliecinātos par aprīkojuma drošu lietošanu un to, vai darbinieki ir atbilstoši instruēti un apmācīti.

VDI aicina darba devējus sakārtot darba vidi uzņēmumā vēl pirms VDI pārbaudes. Mājas lapā www.stradavesels.lv ir pieejami dažādi materiāli, kas palīdzēs labāk izprast darba aizsardzības normatīvo aktu prasības un laicīgi sagatavoties VDI pārbaudei.

Papildināti nosacījumi Eiropas Savienības finansēto palīdzības paku saņemšanai

25 janvāris 2019

Ciblas novada pašvaldības Sociālais dienests informē, ka pēc Labklājības ministrijas ierosinājuma ir papildināti nosacījumi Eiropas Savienības finansēto pārtikas, higiēnas, saimniecības preču un mācību piederumu paku saņemšanai.

Tagad šo paku saņēmēju loks būs plašāks. Eiropas Atbalsta fonda atbalstu var saņemt arī maznodrošinātās personas vai ģimenes, kuru vidējie ienākumi mēnesī nepārsniedz 242 eiro (pērn – 188 eiro). Turklāt visām pilngadīgām personām būs iespēja saņemt arī higiēnas un saimniecības preces, ko līdz šim varēja saņemt tikai bērni vecumā līdz 18 gadiem.

Savukārt ģimenes ar bērniem līdz 12 mēnešu vecumam varēs izvēlēties vienu no fonda higiēnas preču pakām, kurā ir autiņbiksītes mazuļiem no 5 līdz 9 kg vai no 7 līdz 18 kg. Fonda atbalsta saņemšanai, tāpat kā līdz šim, nepieciešama pašvaldības Sociālā dienesta izsniegta rakstiska izziņa.

Attachments:
Download this file (LM pakas.jpg)LM pakas.jpg

Aicinām lauksaimniekus nekavēties ar augsnes agroķīmisko izpēti

23 janvāris 2019

Lai saimniekotu ekonomiski un ilgtspējīgi, zemkopim ir svarīgi regulāri sekot līdzi barības vielu bilancei augsnē, kā arī veikt augsnes agroķīmisko izpēti (AAI). Tas ļauj precīzāk plānot nepieciešamo augu barības vielu nodrošinājumu. AAI ir agronomiski nozīmīgs priekšnoteikums veselīgu augu un augstas ražas ieguvei. AAI rezultāti jāņem vērā, izvēloties audzējamo kultūraugu un plānojot mēslošanas līdzekļu lietošanu.

Jau 2009. gadā ir spēkā stājušies Ministru kabineta 2009. gada 15. septembra noteikumi Nr. 1056 “Lauksaimniecības produktu integrētās audzēšanas, uzglabāšanas un marķēšanas prasības un kontroles kārtība”. Noteikumos ietvertais nosacījums par augsnes agroķīmisko izpēti vai augsnes agroķīmiskajām analīzēm jāpilda katram integrētās lauksaimniecības produkcijas audzētājam, bet finanšu resursu trūkuma dēļ ne vienmēr tas izdarāms visai platībai uzreiz.

Lasit talak

Var aktivizēt iespēju ar valsti sazināties tikai elektroniski

23 janvāris 2019

Sākot ar 2019. gadu, iedzīvotāji un juridiskās personas aicināti pieteikties oficiālajai e-adresei valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv. Aktivizējot e-adresi, lietotājs saņems visas tās ziņas no valsts un pašvaldību iestādēm, kuras agrāk tika sūtītas pa pastu uz deklarēto adresi.

Elektroniskā adrese jeb e-adrese ir drošs saziņas veids cilvēkiem ar valsti (iedzīvotāja un uzņēmēja digitālā pastkastīte), kā arī vienota saziņas platforma visām valsts iestādēm. E-adreses risinājumu var pielīdzināt jau ierastajai internetbankai – slēgtā vidē, vienotajā valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv, ikvienam e-adreses lietotājam būs pieejams personalizēts un drošs konts, kas nodrošinās oficiālo ziņojumu sūtīšanu, saņemšanu un glabāšanu

Lasit talak

Pēc 84 gadu pārtraukuma Latvijā selekcionēta jauna linu šķirne “Vilani”

29 janvāris 2019

Latgales lauksaimniecības zinātnes centra (LLZC) un Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) zinātnieki selekcionējuši un reģistrējuši jaunu linu šķirni.

Pēc divu gadu pārbaudes (2017.- 2018.) rezultātiem Polijā Latvijas šķiedras linu līnijai ‘I 18-1’ piešķirts šķirnes statuss ar nosaukumu ‘Vilani’. Šī šķirne atzīta par atšķirīgu, viendabīgu un stabilu atbilstoši Kopienas augu šķirņu biroja (turpmāk CPVO) prasībām, ko apliecina oficiālās atšķirīguma, viendabīguma un stabilitātes pārbaudes institūcijas “Research Centre for Cultivar Testing” apliecinājums.

Selekcionāra tiesības piešķirtas AREI uz sējas linu (Linum usitatisimum L) šķirni ‘Vilani’ un izsniegta apliecība Nr.470 par selekcionāra tiesību piešķiršanu. Sējas lini ‘Vilani’ paredzēti gan šķiedras, gan sēklu ražošanai. Zinātnieku mērķis bija radīt linu šķirni, kas ir vidēji agrīna, tās veģetācijas periods ir 83 dienas.

Lasit talak

Daugavpilī norisinājās apmācības personām, kas strādā ar riska grupas bērniem un jauniešiem

01 februāris 2019

2018. gada 17. un 18. decembrī Daugavpilī norisinājās apmācības personām, kas strādā ar riska grupas bērniem un jauniešiem. Tajās piedalījās 22 dalībnieki no Latvijas un Lietuvas. Latgales reģionu pārstāvēja Aglonas, Balvu, Ciblas, Ilūkstes, Kārsavas, Krāslavas, Līvānu, Ludzas un Viļānu novadu, kā arī Daugavpils pilsētas pašvaldību jaunatnes lietu speciālisti, bāriņtiesu pārstāvji, sociālie darbinieki, psihologi un vietējo biedrību pārstāvji. Savukārt no Lietuvas piedalījās biedrību pārstāvji un sociālie darbinieki no Visaginas rajona pašvaldības un sporta treneri no Ignalinas rajona pašvaldības.

 

Lasit talak

Biedrības "Pegazs" sportistēm - starts "Sartai 2019"

30 janvāris 2019

Šogad visas trīs Rikšotāju braucēja sporta kluba “Pegazs” braucējas Sandra Soikāne, Ilona Malahova un Ilze Rudzīte jau ir startējušas sacensībās Lietuvā. Taču pēdējo nedēļu laikā, neskatoties uz lielo aukstumu un dziļajiem sniegiem, notiek intensīva gatavošanās sacensībām „Sartai 2019”, kas notiks Lietuvas pilsētā Dusetos šo sestdien, 2. februārī, plkst. 11.30.

Tajās startēs Sandra un Ilona. Abas ir iekļuvušas visaugstākajā reitingā (A), pateicoties pagājušā gada vasaras rezultātiem, un līdz ar to šogad konkurenti būs daudz spēcīgāki un būs jāveic salīdzinoši gara distance – 2400 m.

Sacensības "Sartai 2019" ir tiešām ļoti liels pasākums, kur ikreiz pulcējas apmēram 10 000 skatītāju.

Vēlam veiksmi "Pegaza" braucējām Sandrai un Ilonai!

Aicinām iesaistīties diskusijā un paust viedokli par Latvijas attīstības prioritātēm pēc 2021. gada

18 janvāris 2019

Lai kopīgi veidotu Latviju labāku, drošāku, laimīgāku un labklājīgāku ikvienam, Pārresoru koordinācijas centrs (PKC) aicina iedzīvotājus piedalīties diskusijā par valsts attīstības prioritātēm un Latvijas nākotni pēc 2021. gada. Aicinām ikvienu būt aktīvam, iesaistīties un izteikt viedokli par Nacionālā attīstības plāna 2021.-2027. gadam (NAP2027) idejiskā “kodola” un prioritāšu piedāvājumu PKC mājaslapā: http://www.pkc.gov.lv/lv/nap-2027/atbalsti-prioritates līdz 31.janvārim.

Lasit talak

Afiša

Kapusvētki 2019. gadā

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

LPR_logo