1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Ciblas novads

ALTUM aizdevumi visā Latvijā biznesa uzsākšanai šogad pārsniedz 8 miljonus eiro, uzņēmēju aktivitāte Latgalē pieaugusi par 8%

23 novembris 2018

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 23 novembris 2018 12:54

Attīstības finanšu institūcija ALTUM biznesa uzsācējiem visā Latvijā šī gada pirmajos deviņos mēnešos uzņēmējdarbības uzsākšanai aizdevumus piešķīrusi vairāk nekā 8,2 miljoni eiro apmērā, kas ir lielākais apjoms pēdējo piecu gadu laikā. Salīdzinot ar 2017. gada deviņiem mēnešiem gan pēc izsniegto aizdevumu kopskaita, gan pēc piešķirtā finansējuma apjoma pieaugums ir 40%.

Jauno uzņēmēju aktivitāte, izmantojot valsts atbalsta programmu aizdevumus, pieaugusi teju visos Latvijas reģionos. Lielākais aizdevumu skaita pieaugums šā gada 9 mēnešos fiksēts Zemgalē (+45%), savukārt liels atbalstīto biznesa projektu kopsummas pieaugums ir Vidzemē (+89%), Zemgalē (+69%) un Kurzemē (+60%), kas liecina par lielāka apjoma biznesa ideju īstenošanu.

 

Lasit talak

Valsts meža dienests aicina ziņot par plēsēju uzbrukumiem

13 novembris 2018

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 13 novembris 2018 14:32

Valsts meža dienests (VMD) aicina ziņot par plēsēju uzbrukumiem mājdzīvniekiem. Līdz šim daudzi dzīvnieku īpašnieki, kas savās saimniecībās piedzīvojuši plēsēju uzbrukumus, noklusēja uzbrukumu faktus un neziņoja par šādiem gadījumiem VMD. Taču ir ļoti svarīgi reģistrēt visus uzbrukumu faktus un noskaidrot vainīgos šajos uzbrukumos. VMD pārstāvjiem ir jāievāc informācija par bojāgājušajiem un ievainotajiem mājdzīvniekiem, jānosaka uzbrukumu ģeogrāfiskās koordinātes, un jāievāc DNS paraugi plēsēju sugas identificēšanai.

 

Lasit talak

Pušmucoviešu Puļu ģimenei – svētku diena Rīgas pilī

17 decembris 2018

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 18 decembris 2018 09:13

5. decembrī Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni kopā ar aktīvām un kuplām Latvijas ģimenēm pie Rīgas pils iededza Ziemassvētku egli.

Dalībai Rīgas pils Ziemassvētku egles iedegšanas pasākumā pēc Valsts prezidenta aicinājuma Latvijas Pašvaldību savienība bija nominējusi 20 ģimenes. Starp tām – arī Puļu ģimene no Pušmucovas pagasta: Inese, Arnis un viņu trīs bērni: Aurēlija Aleksa (13 g.), Junora Keita (7 g.) un Patriks Harvijs (4 g.).

Lasit talak

Skolās un bērnudārzos gaida Ziemassvētkus

11 decembris 2018

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 21 decembris 2018 12:33

Sagaidot Ziemassvētkus, novada izglītības iestādēs notiks svētku pasākumi:

19. decembrī – Ezersalas internātpamatskolā audzēkņu darināto piparkūku izstāde. Plkst. 14.00 – vecāku kopsapulce, tikšanās ar skolotājiem. Plkst. 15.00 – Rēzeknes teātra „Joriks” izrāde „Ezis, kurš mīlēja slepeni”. Pēc izrādes Ziemassvētku vecītis iepriecinās bērnus ar dāvanām.

20. decembrī – Ziemassvētku eglītes svētki pirmsskolas izglītības iestādēs Blontos un Ciblā.

21. decembrī – Ciblas vidusskolā: plkst.10.30 „Boņuka Zīmyssvātku sapnis” (1.-6.kl.), plkst.15.00 – „Mana Ziemassvētku pasaka” (7.-12.kl.).

21. decembrī – Pušmucovas pamatskolas Ziemassvētku pasākums „Brīnumi mežā” Pušmucovas TN. No plkst. 10.00 līdz 12.20 – dziesmas un teātra ainas: „Kā dzenis cirta egli” (2. - 3. kl.); „Lapsa sludina mieru” (4. - 5. kl.); intermēdija „Adventure time” (6.- 8. kl.). Skolēnus sveiks Ziemassvētku vecītis, skanēs laba vēlējumi, būs konfektes! Pirms tam skolā no plkst. 8.45 līdz 9.50 – klases stunda, svētku pusdienas.

Uz pasākumu mīļi gaidīti skolēnu vecāki, vecmāmiņas, vectētiņi un arī pārējie radinieki, kuri gūs prieku no bērnu priekšnesumiem. Radīsim priecīgu Ziemassvētku gaidīšanas noskaņu, mums visiem kopā esot!

Krievijas Federācijas diplomāti iepazina Ciblas novadu

18 decembris 2018

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 18 decembris 2018 10:35

Šoruden Ciblas novadu apmeklēja Krievijas Federācijas ģenerālkonsulāta Daugavpilī diplomāti: ģenerālkonsuls Andrejs Vladimirovs ar dzīvesbiedri Tatjanu Vladimirovu un atašejs Vladislavs Balakins.

Viņi tikās ar pašvaldības vadību Blontos un iepazinās ar Ciblas novadu, apmeklējot Līdumniekus un Ciblu.

Lasit talak

Latvijas simtgadē sveikti pašvaldību pārstāvji un uzņēmēji

12 decembris 2018

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 12 decembris 2018 15:41

16. novembrī Rīgas pilī Valsts prezidents Raimonds Vējonis, sveicot Augstākās padomes deputātus, pašvaldību pārstāvjus un uzņēmējus Latvijas simtgadei veltītajā pieņemšanā teica: “Latviju nākotnē es redzu kā neatkarīgu, demokrātisku un taisnīgu valsti, kur valda brīvība. Es redzu mūsdienīgu un labklājīgu valsti, kur cilvēki katrā novadā un pilsētā ir lepni par savu tēvzemi!”.

Mūsu novadu svinīgajā pasākumā pārstāvēja Ciblas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Juris Dombrovskis un bioloģiskās zemnieku saimniecības „Zeltiņi” īpašniece Aina Zbaraščuka.

Valsts prezidents atzina, ka pašvaldību un uzņēmēju darbs nepaliek tikai novadā vai pilsētā. Tas veido Latvijas stāstu pasaulē.

FOTO: ZS „Zeltiņi” īpašniece A. Zbaraščuka, Viļakas novada domes priekšsēdētāja vietniece S. Šaicāne, Valsts prezidents R. Vējonis un Ciblas novada domes priekšsēdētājs J. Dombrovskis

Publikācijā izmantota Valsts prezidenta Kancelejas sniegtā informācija un fotogrāfija.

Aicinājums meža īpašniekiem

05 decembris 2018

Aicinājums meža īpašniekiem izteikt savu viedokli par saimniekošanu īpaši aizsargājamās dabas teritorijās.

Latvijas Meža īpašnieku biedrība (LMIB) ar Latvijas Vides aizsardzības fonda (LVAF) finansiālu atbalstu realizē projektu "Meža īpašnieku izglītošana un iesaiste lēmumu pieņemšanā par meža apsaimniekošanu aizsargājamās dabas teritorijās". Viens no tā uzdevumiem ir noskaidrot meža īpašnieku viedokli par aizsargājamo teritoriju izveides procesu, to apsaimniekošanas nosacījumiem un kompensāciju sistēmu par meža apsaimniekošanas ierobežojumiem.

Meža īpašnieki tiek aicināti izteikt savu viedokli, aizpildot aptaujas anketu www.visidati.lv/aptauja/1394128456/ līdz š.g. 18.decembrim.

Lasit talak

Izstāde „Skaista mana tēva sēta” – Blontos un Ciblā

29 novembris 2018

Novembrī un decembrī Ciblas novadā skatāma izstāde „Skaista mana tēva sēta”, ko kā veltījumu Latvijas simtgadei, veidojuši bibliotekāri no Ciblas, Kārsavas, Ludzas un Zilupes novadiem.

Ciblas novadam izveidotas sešas planšetes: Blonti, Cibla, Felicianova, Līdumnieki, Pušmucova, Zvirgzdene. Tajos ir sniegta informācija un fotogrāfijas par šo apdzīvoto vietu (pagastu vai ciematu) ievērojamākajām un interesantākajām vietām.

Blontos, pašvaldības administratīvās ēkas 1. stāva zālē, izstāde būs skatāma līdz 12.decembrim.

Ciblā, pagasta pārvaldes ēkā, - no 13. līdz 28. decembrim.

Latvijas valsts jubileja atzīmēta ar apbalvojumiem, koncertu un salūtu

21 novembris 2018

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 29 novembris 2018 11:42

16. novembrī Pušmucovas Tautas namā notika Latvijas Republikas 100. gadadienas svinības, kuru laikā tika apbalvoti Ciblas novada pašvaldības konkursā „Ciblas novada gada cilvēks” nominētie.

Svētku pasākums sākās ar Ciblas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Jura Dombrovska uzrunu un kopīgi dziedātu Latvijas himnu.

Koncertā uzstājās pašdarbnieki no visiem novada pagastiem un Ludzas novada Pildas Tautas nama pūtēju orķestris. Pēc katras nominantu sveikšanas bija viņiem veltīti priekšnesumi.

Sarīkojumu vadīja Elvīra Rimicāne, viņa – arī scenārija autore.

Lasit talak

Afiša

01.07.2019 Ciblas vidusskola apkopo stāstus.(Ciblas vidusskola)

30.03.2019 19.00 "Ciblas novada uzņēmējs 2018" (Blontu TN)

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

LPR_logo