1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Ciblas novada pašvaldība

SIA „ALLAS” aicina šķirot arī tetrapakas

06 februāris 2019

SIA „ALAAS” informē, ka uzņēmums ir atradis iespēju, sākot ar 2019. gada 1. februāri, nodot tetrapakas tālākai pārstrādei. Līdz ar to SIA „ALAAS” aicina iedzīvotājus izmantot iespēju sākt šķirot tetrapakas, izmetot tās dalītās vākšanas konteinerā papīram, plastmasai un metālam!

Lai tetrapakas būtu piemērotas pārstrādei, pirms izmešanas dalītās vākšanas konteinerā tās svarīgi atdalīt no pārtikas piemaisījumiem (ja tetrapakā bija piens vai kefīrs, izskalot tā paliekas) un saplacināt, lai tās aizņemtu mazāk vietas konteinerā.

Lasit talak

LM izsludina konkursu „Labākais sociālais darbinieks Latvijā - 2018”

12 februāris 2019

Labklājības ministrija (LM) no 7. februāra līdz 28. februārim izsludina konkursu „Labākais sociālais darbinieks Latvijā – 2018”. Konkursa mērķis ir apzināt un pateikt paldies sociālajiem darbiniekiem Latvijā, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas sociālā darba praksē, sniedz profesionālu atbalstu iedzīvotājiem dažādu sociālo problēmu risināšanā un novēršanā un popularizē sociālā darbinieka profesiju Latvijā.

Lasit talak

Šogad Ciblas novadā notiks dažādi kultūras pasākumi

30 janvāris 2019

Ciblas novada kultūras jomas speciālisti janvārī notikušajā sanāksmē pārrunāja dažādus aktuālus jautājumus un vienojās par kopīgi organizējamiem novada mēroga pasākumiem 2019. gadā.

Pirmais lielākais sarīkojums – gadskārtējā uzņēmēju un zemnieku balle, tā ieplānota 30. martā Blontu Tautas namā.

Cibla novada svētki ar vairāku dienu programmu notiks jūlija pirmajā nedēļā – no svētdienas, 30. jūnija, līdz 6. jūlijam.

Ik gadu kādam no pašdarbība kolektīviem ir jubileja, kas tiek atzīmēta ar koncertu un parasti arī balli. Jau 21. aprīlī savas piecu gadu jubilejas svinības ir pieteikusi Blontu Tautas nama sieviešu deju kopa „Kaprīzes”.

Lasit talak

Mācīsimies izprast bērnu uzvedību!

25 janvāris 2019

Pat visjaukākajās un mīlestības pilnajās ģimenēs vecākiem reizēm ir grūti tikt galā ar bērniem. Bērnu uzvedība pieaugušos mēdz aizkaitināt, sadusmot, reizēm pat aizvainot vai padarīt bezspēcīgus.

Kas ir „grūti audzināms” bērns? Kāpēc bērni izvēlas uzvesties slikti? Kā sadzīvot ar bērna uzvedības problēmām? Kādas disciplinēšanas metodes izvēlēties? Meklēsim atbildes uz šiem jautājumiem kopā ar psiholoģi Kristīni Mežaraupi lekcijā „Bērnu vecumposmu īpatnības, uzvedības problēmas”.

Lekcijas notiks:

22. februārī plkst. 13:00 Blontu pirmsskolas izglītības iestādē,

25. februārī plkst. 12:00 Ciblas pirmsskolas izglītības iestādē un

plkst. 14:30 – Ciblas vidusskolā.

Lasit talak

Lielākais loms sacensībās „Bļitka – 2019” – ap 6,5 kg zivju

07 februāris 2019

2. februārī Līdumnieku pagastā notika tradicionālās zemledus makšķerēšanas sacensības „Bļitka 2019”. Jau pirms plkst. 8.00 pie Kurjanovas ezera pulcējās vietējie makšķernieki, lai piedalītos sacensībās.

Laika apstākļi sestdien bija ideāli zemledus makšķerēšanai. Taču lomi arī šoreiz nebija nekādi dižie. Sacensības ilga aptuveni 5 stundas (līdz plkst. 13:00). Šajā laikā gūtais vislielākais kopējais loms – 6,48 kg, to izzvejoja Gints Sprūžs. Rezultātā – I vieta sacensībās. II vieta ar 4,96 kg smagu lomu – Edijam Kušneram. III vieta ar 3,16 kg lomu – Vislvaldim Sprūžam, viņam arī lielākā zivs. IV vieta ar 3,04 kg lomu – Normundam Birskim. Galarezultātu sacensību noslēgumā reģistrēja 8 dalībnieki, mazākais loms – nepilni 2 kg.

Lasit talak

Eiropas vēlēšanas: jauna tīmekļa vietne par vēlēšanu norisi katrā valstī

04 februāris 2019

Četrus mēnešus pirms Eiropas vēlēšanām Eiropas Parlaments atklājis jaunu tīmekļa vietni, kurā izskaidrota balsošanas norise katrā dalībvalstī un ārpus ES robežām.

Mājaslapa veidota, lai ļautu visu būtisko informāciju atrast vienuviet. Šī ir pirmā reize, kad Eiropas Parlaments izveidojis šādu palīgrīku dalībai Eiropas vēlēšanās.

Lasit talak

Par kādām vērtībām Eiropas vēlēšanās balsos Ciblas novads?

12 februāris 2019

Latvijas novadu un pilsētu iedzīvotājiem šogad 25.maijā būs iespēja izlemt Eiropas nākotni, piedaloties Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Tajās katrs balsos par sev tuvām vērtībām. Par ko balsos Ciblas novads?

Eiropas vēlēšanu kustība šoreizesbalsošu.eu aicina Ciblas novada iedzīvotājus piedalīties interesantā aktivitātē – uzrakstīt, par kādām vērtībām (piemēram, cilvēktiesībām, tīru vidi, izaugsmi utt.) balsos viņi Eiropas vēlēšanās šogad 25. maijā. Lai to izdarītu, vietnē ej.uz/soreizesbalsosu2019 jāieraksta viens vai divi vārdi – savas vērtības.

Sākot 100 dienu laika atskaiti līdz Eiropas vēlēšanām, 15. februārī vietnē ej.uz/soreizesbalsosu-Cibla būs iespējams iepazīties ar rezultātiem "Ciblas novads saka – šoreiz es balsošu par..."

Lasit talak

Blontos skatāmi Leonarda Staša kokgriezumi

06 februāris 2019

Atzīmējot novadnieka Leonarda Staša dzimšanas jubileju Blontu pagasta bibliotēkā līdz 15. februārim skatāma L. Staša kokgriezumu veidojumu izstāde ”Par prieku sev un citiem…”.

L. Stašs dzimis 1929. gada 16. janvārī Rēzeknes apriņķa Kaunatas pagasta Sinaiža sādžā. Strādājis par veterināro feldšeri, zootehniķi, Ludzas rajona Suvorova un Kirova kolhoza priekšsēdētāju. Pēc viņa projektiem celtas fermas, kaltes, darbnīcas, koledžas, kā arī paneļu ražošanas cehs Kirova kolhozā. L. Stašs bija Latvijas Republikas 5., 6. un 7. Saeimas deputāts, Tautas Saskaņas partijas biedrs. 2000. gada 27. janvārī 71 gadu vecumā Leonards Stašs, strādādams Saeimas namā, piedzīvoja infarktu. Viņa dzīvību ārstiem glābt neizdevās. Apglabāts Ciblas novada Zvirgzdenes pagasta Franapoles kapsētā.

Leonards Stašs no darba brīvajos brīžos veidojis kokgriezumus. No neparastiem koka veidojumiem tapa šķīvji, glāzes, bļodas, dzīvnieku veidojumi, viņa kolekcijā atrodami vairāki darinājumi no aļņu un stirnāžu ragiem.

Nāciet, skatieties un vērtējiet!

Inta Vonoga, Blontu pagasta bibliotēkas vadītāja

Klajā nāk "Ciblas Novada Ziņas" 2. numurs šajā gadā

06 februāris 2019

Šodien, 6. februārī, klajā nācis Ciblas novada pašvaldības informatīvā izdevuma „Ciblas Novada Ziņas” kārtējais numurs. Tajā lasiet:

* pašvaldības aktualitātes – par 24. janvārī Domes sēdē lemto, par pašvaldības organizētajām sanāksmēm iedzīvotājiem pagastos 18. – 22. februārī;

* informācija lauksaimniekiem – par augsnes agroķīmisko izpēti, par kursiem, semināriem un apmācībām;

* skolu ziņas – par mācību priekšmetu olimpiādēm un par skolēnu piedalīšanos fotokonkursā „Mana zeme skaistā”;

Attachments:
Download this file (CNZ 02 - 19.pdf)CNZ 02 - 19.pdf

Lasit talak

Afiša

Kapusvētki 2019. gadā

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

LPR_logo