1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>

Ciblas novads

Organizējam Skeču parādi Blontos

06 oktobris 2017

Ciblas novada Blontu Tautas nams arī šoruden rīko tradicionālo Skeču parādi, uz kuru tiek aicināti amatierteātri no Ciblas novada un citiem novadiem.

Starpnovadu amatierteātru skeču parāde

“Vai Tu neaizmirsi, kas ir smaids?”

notiks 4. novembrī plkst. 19.00 Blontu TN.

Pieteikties vēlams līdz 27. oktobrim, sūtot pieteikuma anketas uz uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu Blontu TN amatierteātra vadītājai Vilhelmīnei Orlovskai vai uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Plašāka informācija – pa tālruni 28710494.

No valsts budžeta pilnībā tiks segti pašvaldības infrastruktūrai lietavās nodarītie postījumi

12 oktobris 2017

11. oktobrī Baltinavā notika Latgales plānošanas reģiona attīstības padomes sēde, kurā piedalījās arī Ministru prezidents Māris Kučinskis, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, VAS „Latvijas Valsts ceļi”, Finanšu ministrijas pārstāvji un citas augstas amatpersonas.

Sēdē tika apspriesti reģionam būtiski jautājumi, galveno akcentu liekot uz plūdu seku likvidēšanas pasākumiem Latgalē. Pašvaldību vadītāji tika informēti, ka valdība 2017. gada 10. oktobra Ministru kabineta sēdē piešķīra  2 919 399 eiro pašvaldībām, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar augusta lietavās un plūdos radīto zaudējumu novēršanu. Turklāt atbalsts piešķirt 100% apmērā – saskaņā ar novadu iesniegtajiem pieprasījumiem - tāmēm plūdu radīto postījumu segšanai.

Tādejādi Ciblas novada pašvaldībai no valsts budžeta programmās „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” tiks pārskaitīti 91 880 eiro, kas tiks izlietoti, lai segtu izdevumus, kas pašvaldības infrastruktūrai nodarīti minētajās lietavās un plūdos.

Lasit talak

Ciblas novada futbolisti aktīvi spēlē turnīros Rēzeknē

13 oktobris 2017

Pirmo reizi Rēzeknē Eiropas Sporta nedēļas ietvaros bija organizēts "Rēzekne OPEN nakts turnīrs". Tas sākās 29. septembrī plkst. 19.00 un noslēdzās 30. septembrī plkst. 2.00.. Spēles notika Rēzeknes Sporta pārvaldes stadionā dabīgā zālāja laukumā, kas bija mākslīgi apgaismots.

Turnīrā piedalījās 8 komandas no Ludzas, Ciblas, Zilupes, Rēzeknes novada, kā arī Latgales lielākajām pilsētām Rēzeknes un Daugavpils.

Ciblas novada komandas sastāvs: Edijs Budrevičs, Endijs Romanovs, Raivis Kozlovskis, Māris Jermaks, Kristaps Tereško, Mārtiņš Pavlovs, Egils Jegorovs, Artūrs Nikolajevs, Edgars Brilis, Mārtiņš Laizāns, kā arī Aldis Tihovskis.

Lasit talak

Ekskursija uz Rīgu

12 oktobris 2017

Mēs, Pušmucovas pamatskolas 4. - 9. klašu skolēni, 3. oktobrī braucām mācību vizītē uz Rīgu, kur apmeklējām lidostu „Rīga”, Eiropas Savienības māju un Nacionālo bibliotēku.

Lidostā uzzinājām, kas jādara, pirms sēsties lidmašīnā, ko nedrīkst ņemt līdzi bagāžā, kā to nodot un saņemt, izgājām cauri drošības kontrolei. Ar lidostas autobusu mūs veda pa lidlauku, kur redzējām gan pasažieru, gan kravas lidmašīnas, kā tās nolaižas un paceļas debesīs. Mums paveicās redzēt, kā nolaižas militārā lidmašīna. Tas šajā lidostā notiekot reti. Noslēgumā gids mums uzdāvināja atslēgu piekariņu ar lidmašīnu, tas bija ļoti jauki.

Lasit talak

Senioru dienā valdīja prieks

12 oktobris 2017

7. oktobrī Ciblas Tautas namā no visiem novada pagastiem sabrauca un sanāca daudzi jo daudzi seniori – mūsu novada cienījamākie ļaudis. Ir daudz ko no šīs paaudzes cilvēkiem mācīties. Un viena no šīm lietām – prasme svinēt svētkus. Skaisti tērpi, labs noskaņojums, gatavība iesaistīties dejās un rotaļās… Šāda publika ir katra svētku organizatora sapnis.

Senioru svētki Ciblas Tautas namā aizritēja ārkārtīgi jaukā noskaņā. Bija svinīgas uzrunas un jauks koncerts, bija loterija un dejas. Skanēja arī dzeja.

Lasit talak

Sentēvu muzicēšanas tradīcija tiek nodota jaunajai paaudzei

11 oktobris 2017

Septembrī Pušmucovā notika tradicionālie tautas muzikantu – vecmeistaru svētki. Uz Tautas nama skatuves kāpa 55 muzikanti no tuvām un tālām malām. Tuvākie – no Latgales pilsētām un novadiem, tālākie no Mazsalacas, Rīgas, Igaunijas un Lietuvas.

Tautas muzikantu saieti Pušmucovas Tautas namā notiek kopš 2003. gada. Meistari labprāt brauc uz Pušmucovu, lai šajos svētkos satiktu draugus un kopā muzicētu. Daudzi no pirmajiem saietu dalībniekiem spēlē jau citā saulē, bet viņu vietā nāk jauni. Liels prieks allaž ir muzikantu saietos satikt jauniešus. Piemēram, šogad no Igaunijas dienvidaustrumu pilsētas Polvas bija atbraukušas izcilā igauņu muzikanta Heino Tartes audzēknes Kristine Semme un Johanna Johansone (viņām ir tikai 14 un 15 gadi, bet viņas braši uz skanīgi muzicē uz harmonikām un dzied senas  igauņu tautasdziesmas).

Lasit talak

Svecīšu vakari Ciblas novadā 2017. gada rudenī

26 septembris 2017

Tradicionāli oktobrī Ciblas novada kapsētās notiek Svecīšu vakari. Tos organizē pagastu Tautas namu vadītāji. Dažos pagastos un kapsētās Svecīšu vakarus vada katoļu priesteri. Šoruden Svecīšu vakari notiks šādā laikā:

Blontu pagasta kapsētās: Skradeļu k. — 15. oktobrī plkst. 13.00.

Ciblas pagasta kapsētās: Ciblas k. — 14. oktobrī plkst. 16.00. Vabaļu k. — 22. oktobrī plkst. 14.30.

Līdumnieku pagasta kapsētās: 14. oktobrī Verumu k. — plkst.13.00, Aizpūres k. — plkst. 14.00, Kurjanovas k. — plkst. 15.00.

Pušmucovas pagasta kapsētās: Mežernieku k. — 21. oktobrī plkst. 16.00. Pušmucovas k. — 29. oktobrī plkst. 15.00.

Zvirgzdenes pagasta kapsētās: 14. oktobrī Lītaunīku k. – plkst.12.00, Vasarānu k. – plkst.13.00, Lauču k. – plkst.14.00, Vierņu k. – plkst.15.00, Meža k. – plkst.16.00, Rudzeišu k. – plkst.17.00. 22.oktobrī Ūtičovas k. – plkst.13.00, Seļakovas k. – plkst.14.00, Franapoles k. – plkst.15.00, Ražanovas k. – plkst.16.00, Zvirgzdenes k. – plkst.17.00.

Senioriem – nūjošanas nodarbības

12 septembris 2017

Ciblas novada pašvaldība projekta Projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/067 „Veselības veicināšana iedzīvotājiem Ciblas novadā” ietvaros rīko nūjošanas nodarbības senioriem. Mēneša laikā (līdz 15. oktobrim) paredzētas 10 nūjošanas nodarbības ar nūjošanas treneri Inetu Miklucāni. Tās notiks katru trešdienu plkst. 17:00 un katru svētdienu plkst. 16:00.

Pirmā nodarbība – trešdien, 13. septembrī, plkst. 17.00. Pulcēšanās pie Ciblas Tautas nama.

Projekts “Veselības veicināšana Ciblas novadā” (Nr.9.2.4.2/16/I/067) norisinās darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem.

Izsludināts konkurss ’’Latgales reģiona uzņēmēju gada balva 2017’’

05 oktobris 2017

Latgales plānošanas reģiona (LPR) Latgales uzņēmējdarbības centrs (LUC) ar LPR Attīstības padomes atbalstu no šī gada 9.oktobra līdz 18. novembrim organizē konkursu „Latgales reģiona uzņēmēju gada balva 2017”. Konkursa mērķis ir apzināt un godināt Latgales plānošanas reģiona uzņēmējus, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas savā nozarē, sekmējot uzņēmējdarbības vides attīstību Latgales reģionā. Konkurss arī veicinās Latgales plānošanas reģiona uzņēmēju atpazīstamību, plašsaziņas līdzekļos popularizējot labas uzņēmējdarbības prakses piemērus Latgalē.

Konkurss paredz godināt uzņēmumus 5 nominācijās – Lielākais nodokļu maksātājs, Lielākais darba devējs, Sociāli atbildīgs uzņēmums, Gada lauksaimnieks un Gada jaunais komersants 2017.

Lasit talak

Afiša

23.02.2018 13.00 Klaunu šovs "OKI-DOKI" (Ciblas TN)

Uzņēmēju balle – 17. martā

Tradicionālā Ciblas novada uzņēmēju un zemnieku balle šogad notiks 17. martā plkst. 19.00 Blontu Tautas namā.

Ciblas novada lauku attīstības speciāliste Marina Barkāne informē, ka šajā pasākumā dažādās nominācijās tiks godināti pašvaldības teritorijā reģistrēto uzņēmumu un zemnieku saimniecību īpašnieki. Būs svētku uzrunas un izklaides daļa ar loteriju un atrakcijām. Vakaru vadīs Janīna Rudoviča no Ludzas. Ballē muzicēs Romāns Ivanovs no Rēzeknes.

Nominācijām izvirzītie uzņēmēji un zemnieki saņems pašvaldības ielūgumus. Bet ikviens Ciblas novada iedzīvotājs var jau tagad pieteikt dalību pasākumā, zvanot Marinai Barkānei (tālr. 26403122) vai Blontu TN vadītājai Janai Petrovai (tālr. 28381416).

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs

150x75

Latgales radio logo2

 • Reklāmkarogs

LPR_logo