1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Ciblas novads

28. novembrī - lekcija "Brīvs no atkarībām"

01 novembris 2018

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 10 decembris 2018 09:30

No 8. uz 28. novembri pārcelta lekcija „Brīvs no atkarībām”.

Kas ir atkarība? Kā ierobežot bērnus no ekrānierīču pārmērīgas lietošanas? Kāda ir pieaugušo loma bērna atkarību veidošanās procesā? Rast atbildes uz šiem jautājumiem palīdzēs psiholoģe-psihoterapeite Inga Reinfelde publiskajā lekcijā „Brīvs no atkarībām”.

Lekcija notiks 28. novembrī plkst.15:30 Pušmucovas pamatskolā.

Tiek aicināti skolas pedagogi, bērnu vecāki un jebkurš interesents.

Pasākums organizēts, īstenojot projektu Nr. 9.2.4.2./16/I/067 “Veselības veicināšana iedzīvotājiem Ciblas novadā”.

Kā atpazīt depresiju un kur meklēt palīdzību?

13 novembris 2018

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 04 janvāris 2019 10:17

Mainoties gadalaikiem un iestājoties tumšākam laikam, arvien vairāk cilvēku saskaras ar tā dēvēto rudens depresiju. Psiholoģe-psihoterapeite Aloida Jurčenko ikvienam interesentam pastāstīs par to, kas ir depresija, kā to atpazīt un kur vērsties pēc palīdzības, kā arī par depresijas saslimšanas īpatnībām bērnu un pusaudžu vecumā un depresijas profilaksi.

Lekcija notiks 26. novembrī plkst.14:00 Ciblas vidusskolā.

Tiek aicināti skolas pedagogi, bērnu vecāki un jebkurš interesents.

Pasākums organizēts, īstenojot projektu “Veselības veicināšana iedzīvotājiem Ciblas novadā”.

Ciblas bibliotēkā tikāmies ar Mariju Zvaigznīti

15 novembris 2018

30. oktobrī  Ciblas bibliotēkā notika pasākums „Ārsta ceļš pa dzīvi”. Tā bija saistoša tikšanās ar pensionētu onkoginekoloģi Dr. Mariju Zvaigznīti.

Uz tikšanos ieradās krietni daudz apmeklētāju (25), kas priekš lauku bibliotēkas ir vērā ņemams rādītājs. Ne tik bieži mums dzīvē nākas saskarties ar pašaizliedzīgu, kompetentu ārstu, kurš pelnījis pacientu pateicību par profesionalitāti, cilvēcību, atsaucību un palīdzību grūtā brīdī. Satikt klātienē tādu cilvēku, kurš veltījis mūžu savām pacientēm, bija liels gandarījums, bet klausīties ārstes dzīves gājuma stāstījumu bija baudījums. Neizpalika arī ārsta padomi un ieteikumi sievietēm.

Lasit talak

Norišu komēdija “Kinoteātris” raisa dažādas pārdomas

15 novembris 2018

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 27 decembris 2018 17:57

2018. gada 3. novembrī Ciblas vidusskolas 8.-12. klašu skolēni, pateicoties projekta “Latvijas skolas soma” iespējām, apmeklēja Rēzeknes teātri „Joriks”, kur noskatījās Annijas Beikeres ikdienišķo norišu komēdiju „Kinoteātris”. Komēdija ļāva ielūkoties milzīga, bet aizvien mazāk apmeklēta Masačusetas kinoteātra aizkulisēs. Lugas darbība notika nozīmīgu pārmaiņu brīdī, kad kinostudijā veco filmu projektoru vietā tiek ieviestas digitālās iekārtas. Komēdijas varoņi, saņemot minimālo algu, veica ikdienišķu darbu, lai saglabātu kinoteātri, kurā atrodas viens no pēdējiem milimetru projektoriem. Šķietami nenozīmīgās sarunās par kinoaktieriem, tīrīšanas līdzekļiem, nedēļas nogales plāniem atklājas trauslais, dziļais un patiesais. Starp tukšajām solu rindām izrādes varoņi smējās, raudāja, dejoja un sapņoja par lielajām pārmaiņām viņu dzīvēs. Varoņi mēģināja tuvoties viens otram un mācījās pieņemt sevi un savu vietu reālajā pasaulē. Neparasti bija tas, kas mēs, skatītāji, izrādes laikā sēdējām uz skatuves, bet aktieri darbojās zālē.

Skolēnu pārdomas pēc izrādes:

Lasit talak

Viņi nav aizmirsuši, kas ir smaids!

14 novembris 2018

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 16 novembris 2018 10:50

Arī šoruden Blontu Tautas namā notika tradicionāls pasākums – Starpnovadu skeču parāde „Vai tu neaizmirsi, kas ir smaids?”. 3. novembrī skatītāju pilnā zāle smaidīja, un smiekli tajā gandrīz nerima, sekojot līdzi septiņu kolektīvu sniegumam uz skatuves.

Pasākumu vadīja pušmucoviete Elvīra Rimicāne, profesionāla aktrise. Pēc skeču parādes viņa atzina, ka pašdarbības kolektīvi bija izvēlējušies labu repertuāru, izveidojuši kvalitatīvus iestudējumus, no kuriem bija iespējams labi izprast galveno domu. Viņa piebilst: – Jūtams, ka cilvēkiem, kas spēlē skečus, tā ir sirdslieta. Uz skatuves viņi ir azartiski un aktīvi, savā lomā ieliekot visu meistarību un enerģiju.

Lasit talak

Ezersalieši Rēzeknē iepazina kultūras mantojumu

15 novembris 2018

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 27 decembris 2018 17:57

Pateicoties iniciatīvas „Latvijas skolas soma” atbalstam, Ezersalas internātpamatskolas skolēni apmeklēja Latgales kultūrvēstures muzeju Rēzeknē un aktīvi līdzdarbojās muzejpedagoģijas nodarbībās „Kā top maize?”. Muzejpedagoģijas nodarbības iesākās ar video mācību materiāla „Nu gryuda leidz maizis klaipam” skatīšanos latgaliešu valodā.Video filmiņā skolēni varēja redzēt maizes tapšanas ceļu senatnē un mūsdienās – graudu sēju, labības novākšanu, kulšanu, graudu malšanu, maizes cepšanas tradīcijas Latgalē u.c. Pedagoga vadībā notika improvizēta maizes tapšanas procesa izspēle.

Lasit talak

Brauciens uz zinātkāres centru „ZINOO Daugavpils”

15 novembris 2018

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 27 decembris 2018 17:58

30. oktobrī Ciblas vidusskolas 3.-6. klašu skolēni, pateicoties projekta „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” Nr.8.3.2.2.2/16/I/001 atbalstam, apmeklēja zinātkāres centru „ZINOO Daugavpils” Daugavpilī.

Bērni piedalījās aizraujošās un izglītojošās nodarbībās. „Gaisa raķešu” nodarbībā guva priekšstatu par raķešu darbības principiem un uzmeistaroja paši savu raķeti, ar kuru varēja sacensties lidojumā un precizitātē. Nodarbībā „Zemestrīce” būvēja mājas un, simulējot zemestrīces sākšanos, pārbaudīja to izturību. „Lego Mindstorms robotu nodarbībā” uztaisīja un vadīja robotus. Izmēģināja un izprata vulkāna darbību, dūmu un gāzu īpašības, veica citus eksperimentus „Lielās ķīmijas mazo noslēpumu nodarbībā”.

Lasit talak

Līdz 15.novembrim veicams kārtējais nodokļa maksāju

08 novembris 2018

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 08 novembris 2018 08:25

Atgādinām, ka līdz 2018. gada 15. novembrim veicams kārtējais nekustamā īpašuma nodokļa maksājums. Saskaņā ar likumu „Par nekustamā īpašuma nodokli”, nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi veicami vienu reizi ceturksnī ne vēlāk kā 31. martā, 15. maijā, 15. augustā un 15. novembrī - vienas ceturtdaļas apmērā no nodokļa gada summas vai arī reizi gadā - avansa veidā (ja termiņš ir brīvdiena, tas tiek pārcelts uz tuvāko darba dienu).

Lasit talak

Pušmucovā tiks atklāta izstāde „Skaista mana tēva sēta”

02 novembris 2018

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 08 novembris 2018 08:27

Ciblas, Kārsavas, Ludzas un Zilupes novadu publisko bibliotēku darbinieki šogad izveidoja unikālu izstādi „Skaista mana tēva sēta”, kas augustā bija skatāma Ludzas Tautas namā, septembrī – Kārsavā, oktobrī – Zilupē, bet novembrī būs skatāma Ciblas novada Pušmucovā.

Izstādes atklāšana notiks 9. novembrī plkst. 11:00 Pušmucovas Tautas namā.

Lasit talak

Afiša

02.02.2019 Zemledus makšķernieku sacensības "BĻITKA 2019" (Kurjanovas ezers)

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

LPR_logo