1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>

Ciblas novads

Tēvzemes nedēļas pasākumi Ciblas vidusskolā

10 novembris 2017

Šonedēļ Ciblas vidusskolā notiek vairāki Tēvzemes nedēļas pasākumi.

Kulminācija – ceturtdien, 16. novembrī, plkst. 13.45, kad skolas zālē notiks Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltīts pasākums.

13. - 17. novembris – zīmējumu izstāde „Ziedi Latvijai” (1.-9. kl.)

Lasit talak

Jauns erudīcijas konkurss Latvijas bibliotēkās

03 novembris 2017

Šī gada novembrī Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās sākas erudīcijas konkurss „Latvijai – 100. Domā. Izzini. Stāsti!”

Konkurss ir veltīts Latvijas simtgadei un tas notiks trijās tematiskās kārtās - “Latvijas simtgade. Notikumi”, “Latvijas simtgade. Vietas” un “Latvijas simtgade. Cilvēki”. Tas noslēgsies 2018. gada 23. novembrī.

No šī gada 6. novembra līdz 30. novembrim norisināsies konkursa pirmā kārta “Latvijas simtgade. Notikumi”, kuras laikā aicinām Latvijas iedzīvotājus doties uz sev tuvāko bibliotēku, lai izzinātu visas valsts vai savas pilsētas, novada vai pagasta vēstures nozīmīgus notikumus, kā arī pastāstītu savu stāstu saistībā ar tiem.

Lasit talak

Pieaugušo izglītības projekts aicina mācīties

11 oktobris 2017

Ludzas novada pašvaldība ir starp tām 64 Latvijas pašvaldībām, kurās ar šī gada 5. oktobri tika uzsākta pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” īstenošana. Šī ES fondu projekta ietvaros ikviens strādājošais vai pašnodarbinātais vecumā no 25 gadiem var paaugstināt savu profesionālo kompetenci un konkurētspēju ar ES fondu un valsts līdzfinansējuma palīdzību. Pirmā pieteikšanās mācībām izsludināta četrās tautsaimniecības nozarēs, kurās pašlaik visvairāk trūkst kvalificētu darbinieku. Tās ir: būvniecība; IKT, elektronikas nozare; kokapstrāde; metālapstrāde, mašīnbūve un mašīnzinības.

Lasit talak

200 eiro līdzfinansējums – Likteņdārza veidošanai

31 oktobris 2017

Izskatot Kokneses fonda lūgumu, Ciblas novada pašvaldības domes sēdē š.g. 25. oktobrī nolemts piešķirt no Ciblas novada pašvaldības budžeta 200 eiro lielu līdzfinansējumu Likteņdārza Lielā kalna uzbēršanai.

2015. gadā uzsākts uzbērt 12,5 metru augstu kalnu, kam nepieciešams 169 160 m3 dažādas struktūras grunts. Lai sagādātu atlikušo grunts daudzumu, šogad Latvijas Pašvaldību savienības kongresā Kokneses fonds vērsās pie Latvijas pašvaldībām ar aicinājumu piedalīties materiāla sagādē, atvedot vismaz vienu kravu (14 m3) jebkuras grunts. Jau vairāk nekā trešā daļa pašvaldību ir atbalstījušas šo iniciatīvu un devušas savu ieguldījumu Likteņdārza īstenošanā.

Lasit talak

Nolemts sākt NĪN parādu piedziņu

31 oktobris 2017

Ciblas novada pašvaldības domes sēdē, kas notika š.g. 25. oktobrī tika skatīts jautājums par nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) nokavēto maksājumu piedziņu bezstrīda kārtībā. Tika nolemts attiecībā pret 35 parādniekiem sākt piedziņu.

Parādnieku skaits ir lielāks, bet šie 35 nav nekādā veidā reaģējuši uz pašvaldības aicinājumiem maksāt nodokli un nemaksā NĪN. Ir cilvēki, kas pēc maksājuma paziņojuma saņemšanas vēršas pašvaldībai, lai precizētu jeb apstrīdētu summu (ja tā, pēc viņu domām, aprēķināta nepareizi). Ir cilvēki, kas reaģē uz brīdinājumu un vienojas ar pašvaldību par maksāšanas grafiku.

Pašvaldība administrē NĪN, šī nodokļa administrēšanas datu bāzē redzami visi NĪN maksātāji un to darbības, veicot nodokļa nomaksu. Datu bāzē tiek uzrādīti visi parādi.

Lasit talak

Kļūsti par brīvprātīgo Valsts probācijas dienestā!

17 oktobris 2017

Sabiedrības drošība ir svarīga mums visiem. Tas ir kas tāds, pēc kā mēs tiecamies, un veidi, kā to nodrošināt, ir dažādi. Pasaulē arvien izplatītāks kļūst “taisnīguma atjaunošanas” (Restorative Justice) princips un viens no šī principa stūrakmeņiem ir sabiedrības iesaistīšana. Sabiedrība ir līdzatbildīga par drošību – likumpārkāpums nav viena indivīda problēma, tas attiecas uz mums visiem.

Valsts probācijas dienesta Ludzas teritoriālā struktūrvienība aicina pieteikties brīvprātīgos darbā ar probācijas klientiem: brīvprātīgais izlīguma starpnieks; brīvprātīgais līdzgaitnieks.

Lasit talak

Rikšotāji zelta rudenī

27 oktobris 2017

Ar rudenīgu salnu pārvītajā 21.oktobra pēcpusdienā Krāslavas novada Robežnieku pagastā notika ilgi gaidītās rikšotāju zirgu sacensības, kurās piedalījās dalībnieki no 6 Latvijas novadiem (Ciblas, Ludzas, Dagdas, Krāslavas, Gulbenes un Rēzeknes). Ilgi gaidītas tās bija tāpēc, ka sacensību organizatori nevarēja atbilstoši sagatavot skrejceļu ilgstošo lietavu dēļ. Spēcīgais lietus šogad ietekmēja  ne tikai ražas novākšanu, bet daudziem braucējiem un rikšotāju sacensību organizatoriem lika aizdomāties par kvalitatīvu skrejceļu izveidi, lai varētu sacensības rīkot pat nelabvēlīgos laika apstākļos. Tieši tāpēc arī Pušmucovā šogad rudenī nevaram vērot ikgadējo “Latgales kausa izcīņu”, jo puse no skrejceļa ir zem ūdens.

Taču mūsu novadnieces – Sandra Soikāne un Ilze Rudzīte, kā arī Ludzas novada braucēja Ilona Malahova spēja sarežģītajos laika apstākļos labi sagatavot savus zirgus.

Lasit talak

Folkloras kopa „Ilžeņa” realizējusi ES finansētu projektu

24 oktobris 2017

Veiksmīgi noslēdzies ES finansētais projekts “Tautas tērpu un mūzikas instrumentu iegāde folkloras kopas “Ilžeņa” dalībniekiem.

2016. gadā biedrība „ILŽEŅA” startēja biedrības „Ludzas rajona partnerība” izsludinātajā konkursā un guva atbalstu Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku atīstībai programmas (ELFLA) „Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam” apakšpasākuma „Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros.

Biedrības “ILŽEŅA” projekta iesniegums Nr.16-01-AL34-A019.2201-000022 “Tautas tērpu un mūzikas instrumentu iegāde folkloras kopas “Ilžeņa” dalībniekiem” tika apstiprināts 28.11.2016. Kopējās projekta izmaksas sastādīja EUR 13 943.10, no kuriem publiskais finansējums (ELFLA) EUR 12 548.79 un EUR 1 394.31 Ciblas novada pašvaldības līdzfinansējums.

Projekta mērķis ir nodrošināt folkloras kopas "Ilžeņa" kolektīvu ar tautas tērpiem un mūzikas instrumentiem, tādējādi veicinot bērnu un jauniešu iesaisti mūsdienu kultūras procesos un latviešu tautas kultūras mantojuma saglabāšanā.

Lasit talak

LAD uzsācis platību maksājumu izmaksu

17 oktobris 2017

Lauku atbalsta dienests no vakardienas, 16.oktobra, ir uzsācis izmaksāt Vienotā platības maksājuma un maksājuma par apgabaliem, kuros ir dabas vai citi specifiski ierobežojumi, avansus. Bioloģisko maksājumu avansus dienests sāks izmaksāt no 1.novembra.

Avansa maksājumi šogad lielāks skaits klientu saņems ātrāk. Dienests plāno, ka līdz oktobra beigām tos saņems aptuveni 75 procenti lauksaimnieku (2016.gadā tie bija 63 procenti). Kopumā oktobrī tiks izmaksāta 65 miljoni eiro liela atbalsta summa.

Afiša

23.02.2018 13.00 Klaunu šovs "OKI-DOKI" (Ciblas TN)

Uzņēmēju balle – 17. martā

Tradicionālā Ciblas novada uzņēmēju un zemnieku balle šogad notiks 17. martā plkst. 19.00 Blontu Tautas namā.

Ciblas novada lauku attīstības speciāliste Marina Barkāne informē, ka šajā pasākumā dažādās nominācijās tiks godināti pašvaldības teritorijā reģistrēto uzņēmumu un zemnieku saimniecību īpašnieki. Būs svētku uzrunas un izklaides daļa ar loteriju un atrakcijām. Vakaru vadīs Janīna Rudoviča no Ludzas. Ballē muzicēs Romāns Ivanovs no Rēzeknes.

Nominācijām izvirzītie uzņēmēji un zemnieki saņems pašvaldības ielūgumus. Bet ikviens Ciblas novada iedzīvotājs var jau tagad pieteikt dalību pasākumā, zvanot Marinai Barkānei (tālr. 26403122) vai Blontu TN vadītājai Janai Petrovai (tālr. 28381416).

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs

150x75

Latgales radio logo2

 • Reklāmkarogs

LPR_logo