1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Ciblas novada pašvaldība

Latvāņu ierobežošanai izstrādāta unikāla metode

17 aprīlis 2019

Privātās izglītības iestādes SIA “Integrētās Audzēšanas Skola” pārstāvji nodarbojas ar latvāņa ierobežošanas metožu pētniecību Latvijas apstākļos.

Integrētās audzēšanas skola ir izstrādājusi un popularizē unikālu metodi latvāņu apkarošanā. Revolūcijas pamatā ir detalizēta latvāņa dzīves cikla izpēte.

"Viņš dīgst kaut kur ap nulle grādiem, kad mūsu sugas nedīgst, līdz ar to viņš pirmais ieņem vietu, bet, ja mēs to viņa dzīves ciklu saprotam un pieliekam klāt šo kombināciju ar selektīvo herbicīdu kombināciju, kas patiesībā ir divas vecas darbīgās vielas, ko izmanto Eiropa un pasaule un visi kontinenti izmanto graudkopībā, vienkārši apsmidzinām agrā pavasarī un viss. Un viss," stāsta Inga Gaile, agronome, lauksaimniecības un mežsaimniecības konsultante. "Bet neviens nav atklājis, ka tieši šis agrais miglojums un šī kombinācija iedod to sinerģētisko efektu. Ja mēs šo apstrādi izdarām ļoti agri pavasarī, koku bezlapu stāvoklī, tad aiz mūsu metodes paliek ozoli, kļavas, priedes egles, brūklenes mellenes, viss paliek dzīvs, un viss, kas dīgst vēlāk, aizņem to vietu. Un tas dinozaurs paliek bez pārtikas, viņš atkāpjas," viņa stāsta.

Lasit talak

Lielā Talka - 27. aprīlī!

04 aprīlis 2019

Šogad Lielā Talka notiks 27. aprīlī, un tās rīkotāji aicina cilvēkus ne tikai tiek vākt atkritumus, bet arī tos šķirot.

Šķirošana, vācot atkritumus, šogad ieviesta, lai veicinātu izpratni par plastmasas piesārņojumu, tās kaitīgo ietekmi uz vidi un izpratni par plastmasu kā videi bīstamu atkritumu, kas rada augsnes piesārņojumu un siltuma akumulāciju augsnē un ūdeņos.

Talku vietām tiks piešķirti zilas un baltas krāsas maisi. Zilie tiks paredzēti plastmasai, baltie – citiem atkritumiem. Jau nākamnedēļ šie maisi būs piegādāti Ciblas novada pagastu pārvaldēm, tie tiks izsniegti arī reģistrēto Lielās Talkas vietu koordinatoriem.

Lielās Talkas rīkotāji aicina iedzīvotājus aktīvi iesaistīties interaktīvajā piesārņoto vietu reģistrēšanas kartē www.talkas.lv sadaļā “Kartes”.

Ciblas novadā Lielās Talkas koordinators arī šogad ir Aldis Tihovskis. Viņa tālruņa nr. – 26162066, e-pasta adrese – Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Putnu dienās Blontos izgatavoti būrīši zīītēm

15 aprīlis 2019

12. aprīlī Blontu pirmsskolas izglītības iestādē (PII) notika Putnu dienu pasākums, kura laikā tika izgatavoti vairāk nekā 30 putnu būrīši.

Blontu PII ar mērķi iesaistīties Putnu dienās vērsās Dabas aizsardzības pārvaldē. Sadarbība bija ļoti veiksmīga!

Dabas aizsardzības speciālists Dagnis Vasiļevskis Blontos ieradās ar būrīšu sagatavēm, un bērni kopā ar vecākiem un vecvecākiem izgatavoja vairāk kā 30 putnu būrīšus, kas paredzēti zīlītēm. Pirms ķeršanās pie āmura un naglām Dagnis pastāstīja, kā pareizi gatavot būrīti, un pats aktīvi darbojās. FOTO

Lasit talak

Migrējošo putnu nodarīto postījumu novēršanai pieejamas kompensācijas

03 aprīlis 2019

Gājputni pavasara un rudens migrācijas laikā nereti nodara kaitējumu dažādām lauksaimniecības kultūrām, un, lai tos segtu, lauksaimniekiem ir iespēja Dabas aizsardzības pārvaldē (turpmāk – Pārvalde) pieteikties kompensācijām par migrējošo sugu, piemēram, zosu un dzērvju nodarītajiem postījumiem.

Dabas aizsardzības pārvalde martā jau saņēmusi pirmos pieteikumus un atgādina, ka kompensācijām jāpiesakās iespējami ātri pēc postījumu konstatēšanas, lai eksperti varētu situāciju izvērtēt un lemt par zaudējumu apmēru un kompensācijas piešķiršanu. Pirmais saņemtais pieteikums ir par zosu nodarītajiem postījumiem ziemas kviešiem.

Lasit talak

Uzsāk dokumentu iesniegšanu atļaujas saņemšanai.

16 aprīlis 2019

Saskaņā ar 2010.gada 20.decembra ,,Latvijas Republikas valdības un Krievijas Federācijas valdības vienošanās par Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas pierobežas teritoriju iedzīvotāju savstarpējo braucienu vienkaršošanu", darām zināmu, ka no 15.04.2019. var uzsākt dokumentu (pase, viena fotogrāfija, medicīniskās apdrošināšanas polise, pamatojums iekļaušanai sarakstos)  iesniegšanu atļaujas saņemšanai.

Minētos dokumentus  ir iespējams iesniegt Vīzu centrā Daugavpilī, Rīgas ielā 69 vai Ludzas tūrisma aģentūrā, Baznīcas ielā 42, Ludzā.

Ludzas tūrisma aģentūrā

DOKUMENTUS PIEŅEMS NO

16.04.2019. – 25.04.2019.(ieskaitot).

Klajā nāk "Ciblas Novada Ziņas" kārtējais numurs

16 aprīlis 2019

Šodien, 16. aprīlī, klajā nācis Ciblas novada pašvaldības informatīvā izdevuma „Ciblas Novada Ziņas” kārtējais numurs. Tajā lasiet:

* par pasākumā „Ciblas novada uzņēmējs 2018” godinātajiem;

* par administratīvi teritoriālo reformu;

* par dzimstību un mirstību novadā šī gada pirmajā ceturksnī;

* Saistošie noteikumi Nr. 2 „Par pašvaldības pabalstiem Ciblas novadā”;

* Blontu TN deju kopa „Kaprīzes” ar koncertu un atpūtas vakaru atzīmēs savas darbības 5. gadskārtu;

* kultūras pasākumu afišā – Lieldienu svinības pagastos.

LASIET „Ciblas Novada Ziņas”! Tās pieejamas pagastu pārvaldēs un pašvaldības mājaslapā www.ciblasnovads.lv

Ērika Bondarenko, Ciblas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Attachments:
Download this file (CNZ 06 - 19.pdf)CNZ 06 - 19.pdf

Pasākumā „Ciblas novada uzņēmējs 2018” godināti uzņēmumi un lauksaimnieki

01 aprīlis 2019

Sestdien, 30. martā, Blontu Tautas namā notika viens no vērienīgākajiem pašvaldības organizētajiem ikgadējiem pasākumiem – „Ciblas novada uzņēmējs 2018”. Tajā tika godināti cilvēki, kuri kopj savu zemi, darbojas lauksaimniecības vai kokapstrādes jomā, vada savus uzņēmumus un sniedz novada iedzīvotājiem dažādus pakalpojumus, kā arī nodrošina darbavietas vietējiem iedzīvotājiem.

Pasākumu „Ciblas novada uzņēmējs” pašvaldība rīko jau septīto reizi.

Svētki sākās ar domes priekšsēdētāja Jura Dombrovska uzrunu, kopīgi dziedātu Ciblas novada himnu un „šampanieša salūtu”.

Pasākumā "Ciblas novada uzņēmējs" tiek pasniegti Ciblas novada pašvaldības apbalvojumi uzņēmumiem, kas budžetā iemaksā vislielāko Iedzīvotāju ienākuma nodokļa un Nekustamā īpašuma nodokļa apmēru, kā arī uzņēmumiem, kas ir lielākie darba devēji. FOTO

Lasit talak

Ar Lielo ceturtdienu baznīcās sākas Kristus Augšāmcelšanās svētki

18 aprīlis 2019

Šogad 21. aprīlī kristieši svin Lieldienas – Jēzus Kristus Augšāmcelšanās svētkus. Pareizticīgie un vecticībnieki šos svētkus svinēs nedēļu vēlāk.
Kristus Augšāmcelšanās svētki ietver vairākas dienas, pieminot visus galvenos Kristus ciešanu, nāves un Viņa uzvaras pār nāvi notikumus.
Lieldienu svinības sākas ar LIELĀS CETURTDIENAS vakaru, kura laikā tiek pieminēts vakars pirms Jēzus apcietināšanas. Svētā Mise katoļu baznīcās: Pušmucovā – 14:00, Eversmuižā (Ciblā) – 18:00, Ludzā – 18:00.
Ludzas katoļu baznīcā pēc šī vakara dievkalpojuma sāksies nepārtrauktā Adorācija līdz Lieldienu vigīlijas dievkalpojumam sestdienas vakarā. Šajā laikā dievnams būs atvērts dienu un nakti, tajā cilvēki nepārtraukti lūgsies. Ikviens var pievienoties lūgšanām.

Lasit talak

Sākas traktortehnikas valsts tehnisko apskašu sezona

15 marts 2019

Ar 2019.gada martu Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (turpmāk-VTUA) atklāj lauksaimniecības sezonas sākumu, t.i., dosies maksimāli tuvu traktortehnikas atrašanās vietai veikt valsts tehnisko apskati.

Lai piedalītos ceļu satiksmē, t.sk., arī pirms pavasara darbu uzsākšanas, traktortehnika un tās piekabes jāsagatavo un jāuzrāda ikgadējai tehniskajai apskatei. Apskates laikā vadītājam jābūt līdzi derīgai atbilstošas kategorijas traktortehnikas vadītāja apliecībai, tehnikas reģistrācijas apliecībai un jābūt derīgai OCTA polisei. Tāpat, atgādinām, ka par VTUA sniegtajiem pakalpojumiem varēs samaksāt TIKAI ar bezskaidras naudas maksājumu.

Lasit talak

Afiša

Kapusvētki 2019. gadā

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

LPR_logo