1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Ciblas novads

Pušmucoviešu Puļu ģimenei – svētku diena Rīgas pilī

17 decembris 2018

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 18 decembris 2018 09:13

5. decembrī Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni kopā ar aktīvām un kuplām Latvijas ģimenēm pie Rīgas pils iededza Ziemassvētku egli.

Dalībai Rīgas pils Ziemassvētku egles iedegšanas pasākumā pēc Valsts prezidenta aicinājuma Latvijas Pašvaldību savienība bija nominējusi 20 ģimenes. Starp tām – arī Puļu ģimene no Pušmucovas pagasta: Inese, Arnis un viņu trīs bērni: Aurēlija Aleksa (13 g.), Junora Keita (7 g.) un Patriks Harvijs (4 g.).

Lasit talak

Krievijas Federācijas diplomāti iepazina Ciblas novadu

18 decembris 2018

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 18 decembris 2018 10:35

Šoruden Ciblas novadu apmeklēja Krievijas Federācijas ģenerālkonsulāta Daugavpilī diplomāti: ģenerālkonsuls Andrejs Vladimirovs ar dzīvesbiedri Tatjanu Vladimirovu un atašejs Vladislavs Balakins.

Viņi tikās ar pašvaldības vadību Blontos un iepazinās ar Ciblas novadu, apmeklējot Līdumniekus un Ciblu.

Lasit talak

Latvijas simtgadē sveikti pašvaldību pārstāvji un uzņēmēji

12 decembris 2018

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 12 decembris 2018 15:41

16. novembrī Rīgas pilī Valsts prezidents Raimonds Vējonis, sveicot Augstākās padomes deputātus, pašvaldību pārstāvjus un uzņēmējus Latvijas simtgadei veltītajā pieņemšanā teica: “Latviju nākotnē es redzu kā neatkarīgu, demokrātisku un taisnīgu valsti, kur valda brīvība. Es redzu mūsdienīgu un labklājīgu valsti, kur cilvēki katrā novadā un pilsētā ir lepni par savu tēvzemi!”.

Mūsu novadu svinīgajā pasākumā pārstāvēja Ciblas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Juris Dombrovskis un bioloģiskās zemnieku saimniecības „Zeltiņi” īpašniece Aina Zbaraščuka.

Valsts prezidents atzina, ka pašvaldību un uzņēmēju darbs nepaliek tikai novadā vai pilsētā. Tas veido Latvijas stāstu pasaulē.

FOTO: ZS „Zeltiņi” īpašniece A. Zbaraščuka, Viļakas novada domes priekšsēdētāja vietniece S. Šaicāne, Valsts prezidents R. Vējonis un Ciblas novada domes priekšsēdētājs J. Dombrovskis

Publikācijā izmantota Valsts prezidenta Kancelejas sniegtā informācija un fotogrāfija.

Aicinājums meža īpašniekiem

05 decembris 2018

Aicinājums meža īpašniekiem izteikt savu viedokli par saimniekošanu īpaši aizsargājamās dabas teritorijās.

Latvijas Meža īpašnieku biedrība (LMIB) ar Latvijas Vides aizsardzības fonda (LVAF) finansiālu atbalstu realizē projektu "Meža īpašnieku izglītošana un iesaiste lēmumu pieņemšanā par meža apsaimniekošanu aizsargājamās dabas teritorijās". Viens no tā uzdevumiem ir noskaidrot meža īpašnieku viedokli par aizsargājamo teritoriju izveides procesu, to apsaimniekošanas nosacījumiem un kompensāciju sistēmu par meža apsaimniekošanas ierobežojumiem.

Meža īpašnieki tiek aicināti izteikt savu viedokli, aizpildot aptaujas anketu www.visidati.lv/aptauja/1394128456/ līdz š.g. 18.decembrim.

Lasit talak

Izstāde „Skaista mana tēva sēta” – Blontos un Ciblā

29 novembris 2018

Novembrī un decembrī Ciblas novadā skatāma izstāde „Skaista mana tēva sēta”, ko kā veltījumu Latvijas simtgadei, veidojuši bibliotekāri no Ciblas, Kārsavas, Ludzas un Zilupes novadiem.

Ciblas novadam izveidotas sešas planšetes: Blonti, Cibla, Felicianova, Līdumnieki, Pušmucova, Zvirgzdene. Tajos ir sniegta informācija un fotogrāfijas par šo apdzīvoto vietu (pagastu vai ciematu) ievērojamākajām un interesantākajām vietām.

Blontos, pašvaldības administratīvās ēkas 1. stāva zālē, izstāde būs skatāma līdz 12.decembrim.

Ciblā, pagasta pārvaldes ēkā, - no 13. līdz 28. decembrim.

Latvijas valsts jubileja atzīmēta ar apbalvojumiem, koncertu un salūtu

21 novembris 2018

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 29 novembris 2018 11:42

16. novembrī Pušmucovas Tautas namā notika Latvijas Republikas 100. gadadienas svinības, kuru laikā tika apbalvoti Ciblas novada pašvaldības konkursā „Ciblas novada gada cilvēks” nominētie.

Svētku pasākums sākās ar Ciblas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Jura Dombrovska uzrunu un kopīgi dziedātu Latvijas himnu.

Koncertā uzstājās pašdarbnieki no visiem novada pagastiem un Ludzas novada Pildas Tautas nama pūtēju orķestris. Pēc katras nominantu sveikšanas bija viņiem veltīti priekšnesumi.

Sarīkojumu vadīja Elvīra Rimicāne, viņa – arī scenārija autore.

Lasit talak

„Kustinācija” – priekam, labsajūtai, veselībai!

26 novembris 2018

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 26 novembris 2018 10:23

5. decembrī plkst. 18.00 mūsu pašvaldības sporta kompleksā Felicianovā notiks Veselības ministrijas rīkotās kampaņas „Kustinācija” pasākums.

Ar enerģisku ilgtermiņa sociālo kampaņu “Kustinācija” Veselības ministrija plāno aktīvi iekustināt iedzīvotājus visā Latvijā, tādējādi veicinot kustīgu dzīvesveidu kā vērtību un palielinot regulāru fizisku aktivitāšu veikšanu ikdienā. Teju gadu ilgo iedvesmojošo aktivitāšu kopumu līdzfinansē Eiropas Sociālais fonds. Kampaņa “Kustinācija” uzrunās iedzīvotājus arī ar dažādām izglītojošām aktivitātēm. Piemēram, profesionāla autoru komanda izstrādās metodisko programmu dažādām mērķgrupām, kas būs pieejama ikvienam interesentam, lai mudinātu kustēties pareizi. Tāpat paredzēta Vislatvijas izglītojošā programma bērnudārziem un skolām, kā arī plānota Kustinatoru tūre novados, lai iedvesmotu cilvēkus kaut dažas minūtes dienā vairāk kustēties, atjaunojot spēkus un dzīvesprieku.

Cimdi - Ciblas bibliotēkā

20 novembris 2018

Sagaidot Latvijas valsts simtgadi, arī Ciblas bibliotēka tika iesaistījusies akcijā „Cimdotā Latvija.” Jebkurš bibliotēkas apmeklētājs varēja apskatīties vietējo rokdarbnieču cimdu izstādi: „Cimdu raksti cauri laikiem”.

Paldies par krāšņo cimdu saglabāšanu: Dacei Ruško par saviem rokdarbiem, Inārai Laizānei par saviem, mātes Helēnas Guitānes un vīramātes Annas Laizānes rokdarbiem, Taņai Laizānei par saviem rokdarbiem, Vilhelmīnei Žogotai par saglabātiem Zinaīdas Spurslānes rokdarbiem, Zentai Verpakovskai par Daces Ruško rokdarbiem. Kopā tika atnesti 55 cimdu pāri, kurus var apskatīt attēlu galerijās bibliotēkas blogā: www.ciblasbiblioteka.blogspot.com/ un www.draugiem.lv/ Ciblas bibliotēkas lapā.

Rita Trukšāne, Ciblas bibliotēkas vadītāja

Zvirgzdenē ar dziesmām, dzeju un sveču liesmām pieminēti karavīri

12 novembris 2018

11. novembris, Lāčplēša diena, Rīgā nav iedomājams bez svecīšu aizdegšanas pie Rīgas pils mūra. Daudzviet citur Latvijā tiek organizēti lāpu gājieni.

Lāčplēša dienas vakarā īpašs pasākums notika arī Ciblas novadā – Zvirgzdenes Saietu namā.

Zvirgzdenieši pasākumu "Paleidzi, Dīvs, Mōras zemi pasorgoj” veltīja visiem Latvijas karavīriem, kuri šajos 100 gados ir stāvējuši un krituši par Latviju. Atzīmējot Latvijas Republikas simtgadi, tika iedegtas 100 svecītes īpaši izgatavotā statīvā.

Valentīnas Ruciņas veidotais vakars bija aizkustinošs un spēcinošs, jo skanēja senas tautasdziesmas, karavīru dziesmas, patriotiskas dziesmas ar labi zināmiem vārdiem un melodijām. Dziedāja folkloras kopa „Saime”.

Afiša

02.02.2019 Zemledus makšķernieku sacensības "BĻITKA 2019" (Kurjanovas ezers)

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

LPR_logo