1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Ciblas novads

Eiropas vēlēšanas: jauna tīmekļa vietne par vēlēšanu norisi katrā valstī

04 februāris 2019

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 04 februāris 2019 11:04

Četrus mēnešus pirms Eiropas vēlēšanām Eiropas Parlaments atklājis jaunu tīmekļa vietni, kurā izskaidrota balsošanas norise katrā dalībvalstī un ārpus ES robežām.

Mājaslapa veidota, lai ļautu visu būtisko informāciju atrast vienuviet. Šī ir pirmā reize, kad Eiropas Parlaments izveidojis šādu palīgrīku dalībai Eiropas vēlēšanās.

Lasit talak

Par kādām vērtībām Eiropas vēlēšanās balsos Ciblas novads?

12 februāris 2019

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 12 februāris 2019 13:26

Latvijas novadu un pilsētu iedzīvotājiem šogad 25.maijā būs iespēja izlemt Eiropas nākotni, piedaloties Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Tajās katrs balsos par sev tuvām vērtībām. Par ko balsos Ciblas novads?

Eiropas vēlēšanu kustība šoreizesbalsošu.eu aicina Ciblas novada iedzīvotājus piedalīties interesantā aktivitātē – uzrakstīt, par kādām vērtībām (piemēram, cilvēktiesībām, tīru vidi, izaugsmi utt.) balsos viņi Eiropas vēlēšanās šogad 25. maijā. Lai to izdarītu, vietnē ej.uz/soreizesbalsosu2019 jāieraksta viens vai divi vārdi – savas vērtības.

Sākot 100 dienu laika atskaiti līdz Eiropas vēlēšanām, 15. februārī vietnē ej.uz/soreizesbalsosu-Cibla būs iespējams iepazīties ar rezultātiem "Ciblas novads saka – šoreiz es balsošu par..."

Lasit talak

Blontos skatāmi Leonarda Staša kokgriezumi

06 februāris 2019

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 06 februāris 2019 09:28

Atzīmējot novadnieka Leonarda Staša dzimšanas jubileju Blontu pagasta bibliotēkā līdz 15. februārim skatāma L. Staša kokgriezumu veidojumu izstāde ”Par prieku sev un citiem…”.

L. Stašs dzimis 1929. gada 16. janvārī Rēzeknes apriņķa Kaunatas pagasta Sinaiža sādžā. Strādājis par veterināro feldšeri, zootehniķi, Ludzas rajona Suvorova un Kirova kolhoza priekšsēdētāju. Pēc viņa projektiem celtas fermas, kaltes, darbnīcas, koledžas, kā arī paneļu ražošanas cehs Kirova kolhozā. L. Stašs bija Latvijas Republikas 5., 6. un 7. Saeimas deputāts, Tautas Saskaņas partijas biedrs. 2000. gada 27. janvārī 71 gadu vecumā Leonards Stašs, strādādams Saeimas namā, piedzīvoja infarktu. Viņa dzīvību ārstiem glābt neizdevās. Apglabāts Ciblas novada Zvirgzdenes pagasta Franapoles kapsētā.

Leonards Stašs no darba brīvajos brīžos veidojis kokgriezumus. No neparastiem koka veidojumiem tapa šķīvji, glāzes, bļodas, dzīvnieku veidojumi, viņa kolekcijā atrodami vairāki darinājumi no aļņu un stirnāžu ragiem.

Nāciet, skatieties un vērtējiet!

Inta Vonoga, Blontu pagasta bibliotēkas vadītāja

Klajā nāk "Ciblas Novada Ziņas" 2. numurs šajā gadā

06 februāris 2019

Šodien, 6. februārī, klajā nācis Ciblas novada pašvaldības informatīvā izdevuma „Ciblas Novada Ziņas” kārtējais numurs. Tajā lasiet:

* pašvaldības aktualitātes – par 24. janvārī Domes sēdē lemto, par pašvaldības organizētajām sanāksmēm iedzīvotājiem pagastos 18. – 22. februārī;

* informācija lauksaimniekiem – par augsnes agroķīmisko izpēti, par kursiem, semināriem un apmācībām;

* skolu ziņas – par mācību priekšmetu olimpiādēm un par skolēnu piedalīšanos fotokonkursā „Mana zeme skaistā”;

Attachments:
Download this file (CNZ 02 - 19.pdf)CNZ 02 - 19.pdf

Lasit talak

Sandra Soikāne uz Ciblas novadu atved bronzu

04 februāris 2019

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 04 februāris 2019 13:01

Neskatoties uz vasarīgo lietu ziemas laikā, 2. februāris daudzus interesentus kopā saveda Lietuvā esošā Dusetu pilsēta, lai kopā vērotu vērienīgākās rikšotāju zirgu sacensības “Sartai 2019”.  Otro gadu pēc kārtas šajā pasākumā piedalījās arī Rikšotāju braucēju sporta kluba “Pegazs” sportistes Sandra Soikāne (Ciblas novads) ar zirgu Victory Boy T.G. un Ilona Malahova (Ludzas novads). Jāpiebilst, ka Ilona startēja ar savu Amerikas rikšotāju šķirnes ķēvi Salamandra, kā arī ar Ilzes Rudzītes (Ciblas novads) zirgu Upsala D’Isop.

No Latvijas piedalījās arī sportisti no Dagdas, Gulbenes un Garkalnes novada.

Pavisam kopā skatītājiem un līdzjutējiem bija iespēja vērot septiņus braucienus. Mūsu meitenes piedalījās divos braucienos.

Lasit talak

Valsts darba inspekcija uzsāk tematiskās pārbaudes apstrādes nozarē

05 februāris 2019

Valsts darba inspekcija (turpmāk – VDI) šonedēļ uzsāk tematiskās pārbaudes apstrādes nozarē, kuru ietvaros tiks pārbaudīti pārtikas ražošanas, kokapstrādes un metālapstrādes uzņēmumi.  Pārbaužu laikā uzņēmumos īpaši tiks pievērsta uzmanība darba aprīkojumam, tā atbilstībai drošības prasībām.

Pēdējo gadu laikā ir būtiski pieaudzis to nelaimes gadījumu darbā skaits, kas notikuši, strādājot ar darba aprīkojumu. Visbiežākais nelaimes gadījumu darbā ar aprīkojumu cēlonis ir nodarbināto neuzmanīga un/vai pārdroša rīcība, kā arī darbs ar nedrošām iekārtām. 2018. gadā šādu nelaimes gadījumu darbā skaits, salīdzinot ar 2017. gadu ir pieaudzis par 15%, tāpēc VDI veiks preventīvas pārbaudes, lai pārliecinātos par aprīkojuma drošu lietošanu un to, vai darbinieki ir atbilstoši instruēti un apmācīti.

VDI aicina darba devējus sakārtot darba vidi uzņēmumā vēl pirms VDI pārbaudes. Mājas lapā www.stradavesels.lv ir pieejami dažādi materiāli, kas palīdzēs labāk izprast darba aizsardzības normatīvo aktu prasības un laicīgi sagatavoties VDI pārbaudei.

Papildināti nosacījumi Eiropas Savienības finansēto palīdzības paku saņemšanai

25 janvāris 2019

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 25 janvāris 2019 10:06

Ciblas novada pašvaldības Sociālais dienests informē, ka pēc Labklājības ministrijas ierosinājuma ir papildināti nosacījumi Eiropas Savienības finansēto pārtikas, higiēnas, saimniecības preču un mācību piederumu paku saņemšanai.

Tagad šo paku saņēmēju loks būs plašāks. Eiropas Atbalsta fonda atbalstu var saņemt arī maznodrošinātās personas vai ģimenes, kuru vidējie ienākumi mēnesī nepārsniedz 242 eiro (pērn – 188 eiro). Turklāt visām pilngadīgām personām būs iespēja saņemt arī higiēnas un saimniecības preces, ko līdz šim varēja saņemt tikai bērni vecumā līdz 18 gadiem.

Savukārt ģimenes ar bērniem līdz 12 mēnešu vecumam varēs izvēlēties vienu no fonda higiēnas preču pakām, kurā ir autiņbiksītes mazuļiem no 5 līdz 9 kg vai no 7 līdz 18 kg. Fonda atbalsta saņemšanai, tāpat kā līdz šim, nepieciešama pašvaldības Sociālā dienesta izsniegta rakstiska izziņa.

Attachments:
Download this file (LM pakas.jpg)LM pakas.jpg

Aicinām lauksaimniekus nekavēties ar augsnes agroķīmisko izpēti

23 janvāris 2019

Lai saimniekotu ekonomiski un ilgtspējīgi, zemkopim ir svarīgi regulāri sekot līdzi barības vielu bilancei augsnē, kā arī veikt augsnes agroķīmisko izpēti (AAI). Tas ļauj precīzāk plānot nepieciešamo augu barības vielu nodrošinājumu. AAI ir agronomiski nozīmīgs priekšnoteikums veselīgu augu un augstas ražas ieguvei. AAI rezultāti jāņem vērā, izvēloties audzējamo kultūraugu un plānojot mēslošanas līdzekļu lietošanu.

Jau 2009. gadā ir spēkā stājušies Ministru kabineta 2009. gada 15. septembra noteikumi Nr. 1056 “Lauksaimniecības produktu integrētās audzēšanas, uzglabāšanas un marķēšanas prasības un kontroles kārtība”. Noteikumos ietvertais nosacījums par augsnes agroķīmisko izpēti vai augsnes agroķīmiskajām analīzēm jāpilda katram integrētās lauksaimniecības produkcijas audzētājam, bet finanšu resursu trūkuma dēļ ne vienmēr tas izdarāms visai platībai uzreiz.

Lasit talak

Var aktivizēt iespēju ar valsti sazināties tikai elektroniski

23 janvāris 2019

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 23 janvāris 2019 11:20

Sākot ar 2019. gadu, iedzīvotāji un juridiskās personas aicināti pieteikties oficiālajai e-adresei valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv. Aktivizējot e-adresi, lietotājs saņems visas tās ziņas no valsts un pašvaldību iestādēm, kuras agrāk tika sūtītas pa pastu uz deklarēto adresi.

Elektroniskā adrese jeb e-adrese ir drošs saziņas veids cilvēkiem ar valsti (iedzīvotāja un uzņēmēja digitālā pastkastīte), kā arī vienota saziņas platforma visām valsts iestādēm. E-adreses risinājumu var pielīdzināt jau ierastajai internetbankai – slēgtā vidē, vienotajā valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv, ikvienam e-adreses lietotājam būs pieejams personalizēts un drošs konts, kas nodrošinās oficiālo ziņojumu sūtīšanu, saņemšanu un glabāšanu

Lasit talak

Afiša

01.07.2019 Ciblas vidusskola apkopo stāstus.(Ciblas vidusskola)

30.03.2019 19.00 "Ciblas novada uzņēmējs 2018" (Blontu TN)

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

LPR_logo