1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Ciblas novads

Ciblas skolēni iesaistās Skaļās lasīšanas sacensībā

01 marts 2019

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 01 marts 2019 10:50

Ciblas vidusskolas 5. un 6. klases skolēni pirmo gadu iesaistījās Latvijas Nacionālās bibliotēkas rīkotajā Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensībā.

Ideja par lasīšanas kampaņas rīkošanu ir aizgūta no Nīderlandes, kur konkurss norisinās jau 25 gadus, iesaistot katru gadu ap miljonu skolēnu. Savukārt Latvijā iniciatīva ir iecerēta, lai mazinātu skolēniem raksturīgo neadekvāti zemo lasīšanas prasmju pašnovērtējumu, pilnveidotu bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmētu interesi par lasīšanu un grāmatām, kā arī veicinātu bibliotēkas apmeklētību.

Sacensības norisinās 3 kārtās - vietējās skolas (bibliotēkas) līmenī, reģiona pusfinālā un nacionālā līmenī. Pirmā kārta skolā notika 8. februārī.Tajā piedalījās astoņi skolēni: Madara Juškāne, Lauma Kuzņecova, Lana Rivča no 5. klases, Valērija Dreiska, Vanesa Beatrise Ļagušņika, Justīne Protasova, Ilva Žubule no 6. klases. Dalībnieku 3 minūšu lasījumu vērtēja žūrija pēc noteiktiem kritērijiem. Uz reģionu tika izvirzīti Einārs Čodars, Valērija Dreiska un Lana Rivča.

 

Lasit talak

Felicianovā notika Jaunsargu vienību draudzības turnīrs volejbolā

04 marts 2019

Jaunsardzes un informācijas centra (JIC) 2. novada nodaļas jaunsargu vienības 15. februārī pulcējās Ciblas novada pašvaldības sporta kompleksā Felicianovā. Tā bija veiksmīgi, lietderīgi, sportiski un draudzīgi pavadīta piektdiena.

Lasit talak

Latgales piedāvājums tūristiem prezentēts Rīgā un Tallinā

25 februāris 2019

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 25 februāris 2019 10:22

Ēriks Pavlovs, Ciblas novada pašvaldības tūrisma speciālists, februārī pārstāvēja novadu divās starptautiskās tūrisma izstādēs: Rīgā „Balttour” no 1. līdz 3. februārim, Tallinā „Toures” no 8. līdz 10. februārim.

“Balttour 2019” organizatori vēsta, ka tajā piedalījās teju 850 dalībnieki no 41 valsts. Izstāde tradicionāli norit divās hallēs - “Apceļo pasauli!” un “Atklāj Latviju!”.

Latgales tika pārstāvēta vienā jauna dizaina stendā. Piedāvājumu bija sagatavojušas 19 novadu pašvaldības un 2 lielākās pilsētas: Daugavpils un Rēzekne. Ciblas novads savu galdu dalīja ar Kārsavas novadu, Ludza – ar Zilupi. Šādu apvienošanos noteica atvēlētā vieta.

Lasit talak

Aicinām iedzīvotājus un organizācijas paust viedokli par Eiropas nākotni un ieguldījumu ilgtspējīgai attīstībai līdz 2030. gadam

27 februāris 2019

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 27 februāris 2019 09:28

Aicinot Latvijas iedzīvotājus, organizācijas un ikvienu apdomāt un paust viedokli par to, kādā valstī vēlamies dzīvot un kādu redzam mūsu planētas un Eiropas nākotni, Pārresoru koordinācijas centrs (PKC) publisko Eiropas Komisijas pārdomu dokumentu “Ceļā uz ilgtspējīgu Eiropu līdz 2030. gadam”, sagaidot viedokļus līdz š.g. 12. martam.

Eiropas Komisija ir nākusi klajā ar pārdomu dokumentu un savu skatījumu par to, kā Eiropas Savienība (ES) varētu īstenot ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķus, nodrošinot mūsu planētas ilgtspēju un iezīmējot Eiropu kā vadošo pasaules reģionu virzībā uz ilgtspējīgu ekonomiku un labāku nākotni, domājot arī par nākamajām paaudzēm. Šis pārdomu dokuments ir pamats turpmākai diskusijai par Eiropas ilgtspējīgu attīstību un nākotni pirms šogad paredzētajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām un jaunās Eiropas Komisijas izraudzīšanas.

Lasit talak

SIA „ALLAS” aicina šķirot arī tetrapakas

06 februāris 2019

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 06 februāris 2019 09:29

SIA „ALAAS” informē, ka uzņēmums ir atradis iespēju, sākot ar 2019. gada 1. februāri, nodot tetrapakas tālākai pārstrādei. Līdz ar to SIA „ALAAS” aicina iedzīvotājus izmantot iespēju sākt šķirot tetrapakas, izmetot tās dalītās vākšanas konteinerā papīram, plastmasai un metālam!

Lai tetrapakas būtu piemērotas pārstrādei, pirms izmešanas dalītās vākšanas konteinerā tās svarīgi atdalīt no pārtikas piemaisījumiem (ja tetrapakā bija piens vai kefīrs, izskalot tā paliekas) un saplacināt, lai tās aizņemtu mazāk vietas konteinerā.

Lasit talak

LM izsludina konkursu „Labākais sociālais darbinieks Latvijā - 2018”

12 februāris 2019

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 12 februāris 2019 09:43

Labklājības ministrija (LM) no 7. februāra līdz 28. februārim izsludina konkursu „Labākais sociālais darbinieks Latvijā – 2018”. Konkursa mērķis ir apzināt un pateikt paldies sociālajiem darbiniekiem Latvijā, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas sociālā darba praksē, sniedz profesionālu atbalstu iedzīvotājiem dažādu sociālo problēmu risināšanā un novēršanā un popularizē sociālā darbinieka profesiju Latvijā.

Lasit talak

Šogad Ciblas novadā notiks dažādi kultūras pasākumi

30 janvāris 2019

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 25 februāris 2019 09:50

Ciblas novada kultūras jomas speciālisti janvārī notikušajā sanāksmē pārrunāja dažādus aktuālus jautājumus un vienojās par kopīgi organizējamiem novada mēroga pasākumiem 2019. gadā.

Pirmais lielākais sarīkojums – gadskārtējā uzņēmēju un zemnieku balle, tā ieplānota 30. martā Blontu Tautas namā.

Cibla novada svētki ar vairāku dienu programmu notiks jūlija pirmajā nedēļā – no svētdienas, 30. jūnija, līdz 6. jūlijam.

Ik gadu kādam no pašdarbība kolektīviem ir jubileja, kas tiek atzīmēta ar koncertu un parasti arī balli. Jau 21. aprīlī savas piecu gadu jubilejas svinības ir pieteikusi Blontu Tautas nama sieviešu deju kopa „Kaprīzes”.

Lasit talak

Mācīsimies izprast bērnu uzvedību!

25 janvāris 2019

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 28 janvāris 2019 15:59

Pat visjaukākajās un mīlestības pilnajās ģimenēs vecākiem reizēm ir grūti tikt galā ar bērniem. Bērnu uzvedība pieaugušos mēdz aizkaitināt, sadusmot, reizēm pat aizvainot vai padarīt bezspēcīgus.

Kas ir „grūti audzināms” bērns? Kāpēc bērni izvēlas uzvesties slikti? Kā sadzīvot ar bērna uzvedības problēmām? Kādas disciplinēšanas metodes izvēlēties? Meklēsim atbildes uz šiem jautājumiem kopā ar psiholoģi Kristīni Mežaraupi lekcijā „Bērnu vecumposmu īpatnības, uzvedības problēmas”.

Lekcijas notiks:

22. februārī plkst. 13:00 Blontu pirmsskolas izglītības iestādē,

25. februārī plkst. 12:00 Ciblas pirmsskolas izglītības iestādē un

plkst. 14:30 – Ciblas vidusskolā.

Lasit talak

Lielākais loms sacensībās „Bļitka – 2019” – ap 6,5 kg zivju

07 februāris 2019

2. februārī Līdumnieku pagastā notika tradicionālās zemledus makšķerēšanas sacensības „Bļitka 2019”. Jau pirms plkst. 8.00 pie Kurjanovas ezera pulcējās vietējie makšķernieki, lai piedalītos sacensībās.

Laika apstākļi sestdien bija ideāli zemledus makšķerēšanai. Taču lomi arī šoreiz nebija nekādi dižie. Sacensības ilga aptuveni 5 stundas (līdz plkst. 13:00). Šajā laikā gūtais vislielākais kopējais loms – 6,48 kg, to izzvejoja Gints Sprūžs. Rezultātā – I vieta sacensībās. II vieta ar 4,96 kg smagu lomu – Edijam Kušneram. III vieta ar 3,16 kg lomu – Vislvaldim Sprūžam, viņam arī lielākā zivs. IV vieta ar 3,04 kg lomu – Normundam Birskim. Galarezultātu sacensību noslēgumā reģistrēja 8 dalībnieki, mazākais loms – nepilni 2 kg.

Lasit talak

Afiša

01.07.2019 Ciblas vidusskola apkopo stāstus.(Ciblas vidusskola)

30.03.2019 19.00 "Ciblas novada uzņēmējs 2018" (Blontu TN)

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

LPR_logo