1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Ciblas novads

Izmaiņas sociālajā jomā 2019. gadā

02 janvāris 2019

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 02 janvāris 2019 09:59

Tiesības uz valsts vecuma pensiju 2019. gadā būs personām, kuras sasniegušas 63 gadu un 6 mēnešu vecumu, ja apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 15 gadiem. Personām, kuru apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 30 gadiem būs tiesības pensionēties priekšlaicīgi, t.i., 2 gadus pirms vispārējā pensionēšanās vecuma sasniegšanas. 2019. gadā pensionēties priekšlaicīgi varēs personas, kuras sasniegušas 61 gadu un 6 mēnešu vecumu. (No 2014. gada pensionēšanās vecums pakāpeniski, palielinās, t.i., ik gadu par 3 mēnešiem līdz 2025. gadā tiks sasniegts 65 gadu vecums).

  • Gadījumos, kad pensijas saņēmēja nāve iestājusies pēc 2019. gada 1. janvāra:

* pensijas saņēmēja nāves gadījumā pārdzīvojušajam laulātajam, kurš ir Latvijas Republikas vecuma, invaliditātes, izdienas vai speciālās valsts pensijas saņēmējs, pamatojoties uz viņa pieprasījumu, piešķirs pabalstu 50 procentu apmērā no mirušajam laulātajam saskaņā ar šo likumu piešķirtās pensijas (ieskaitot piemaksu pie pensijas par apdrošināšanas stāžu, kas uzkrāts līdz 1995. gada 31. decembrim). Tiesības uz pabalstu ir 12 mēnešus no pensijas saņēmēja nāves dienas, ja pieprasījums iesniegts sešu mēnešu laikā no pensijas saņēmēja nāves dienas.

Lasit talak

Aicinām izvirzīt Latgales iedzīvotājus "Latgales Gada balvai 2018"

02 janvāris 2019

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 02 janvāris 2019 11:59

2019. gada 26. janvārī Preiļu novada kultūras centrā notiks piektā Latgales Gada balvas pasniegšanas ceremonija, kuru organizē biedrība “Asmu Latgalīts”. Līdz 14. janvārim tiek pieņemti pieteikumi no visiem Latgales nostūriem 8 nominācijās:

1. Latgales gada labākais lauksaimnieks “Savas zemes saimnieks”;
2. Latgales gada aktīvākais jaunietis; 
3. Latgales gada ģimene;
4. Latgales gada varonis;
5. Latgales gada uzņēmējs “Par ieguldījumu Latgales tautsaimniecības izaugsmē”;
6. Latgales gada aktīvākais seniors; 
7. Latgales gada sirds cilvēks (cilvēks, kurš ar savu darbu, tēlu vai piemēru iedvesmo citus);

8. Latgales simtgadnieks (nominācija izveidota par godu Latvijas simtgadei, lai atsevišķi godinātu Latgales iedzīvotājus, kuri dzimuši kopā ar mūsu valsti).

Lasit talak

Sāk darboties obligātā veselības apdrošināšana. Kādi pakalpojumi būs pieejami

02 janvāris 2019

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 02 janvāris 2019 10:00

www.lvportals.lv

No 2019. gada 1. janvāra Latvijā sāk darboties valsts obligātās veselības apdrošināšanas sistēma. Tas nozīmē, ka turpmāk visiem iedzīvotājiem bez izņēmuma tiks nodrošināts veselības aprūpes pakalpojumu minimums jeb pamata grozs. Savukārt pilns pakalpojumu klāsts būs pieejams tikai tiem pacientiem, kuri kā darba ņēmēji veic sociālās iemaksas vispārējā nodokļu režīmā vai pieder pie kādas no 21 sociāli mazāk aizsargāto iedzīvotāju grupas, kuras automātiski apdrošinās valsts. Pārējiem iedzīvotājiem, lai saņemtu pilno pakalpojumu grozu, kopš septembra ir iespēja veikt apdrošināšanas iemaksas brīvprātīgi.

Lasit talak

Izziņo pretendentu pieteikšanu Latgaliešu kultūras gada balvai BOŅUKS 2018

02 janvāris 2019

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 07 janvāris 2019 08:52

2019. gada februāra beigās vienpadsmito reizi notiks ikgadējā latgaliskās kultūras aktīvistu un norišu satikšanās – tiks pasniegtas Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks”.

Lai noskaidrotu balvas saņēmējus, tiek izsludināta pretendentu pieteikšana, kas ilgs līdz 2019. gada 10. janvārim.

Tiešsaistē anketas aizpildāmas un plašāka informācija atrodama: http://bonuks.lv un http://latgalesgors.lv.

Ieejot jaunā desmitgadē, mainīts balvas nolikums un nākamgad balvu saņems 11 latgaliskās kultūras aktivitātes, notikumi, norises un personības. “Boņuks” vēl arvien ir vienīgā balva, kas īpaši izceļ un godina sasniegumus un paveikto latgaliskās kultūras dzīvē.

Lasit talak

Daudzdzīvokļu namos, kur izmanto dabasgāzi, jābūt nodrošinātai dabīgai ventilācijai

04 janvāris 2019

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 04 janvāris 2019 12:57

Šā gada 1. janvārī stājās spēkā Ugunsdrošības noteikumu prasība, kas aizliedz daudzdzīvokļu objektā dabīgās ventilācijas kanālam pievienot mehāniskās ventilācijas iekārtu, ja telpā izvietots gāzes aparāts un nav ventilācijas, kas nodrošina pastāvīgu gaisa apmaiņu telpā un noplūdušās gāzes novadīšanu ārpus būves.

Kāpēc šāda prasība iekļauta Ugunsdrošības noteikumos?

Minētā prasība Ugunsdrošības noteikumos iekļauta pēc gāzes ekspertu un skursteņslaucītāju atzinuma, jo, piemēram, pievienojot tvaika nosūcēju vienīgajam dabīgās ventilācijas kanālam, tiek traucēta paredzētā gaisa apmaiņa virtuvē, kas objektos, kuros tiek izmantota dabasgāze, var radīt spādzienbīstamu gāzes koncentrāciju.

Attachments:
Download this file (Ventilacija.jpg)Ventilacija.jpg

Lasit talak

Blontos notika PII vadītāju un metodiķu seminārs

19 decembris 2018

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 19 decembris 2018 10:01

12. decembrī Blontu pirmsskolas izglītības iestādē uz ikgadēju semināru pulcējās PII vadītāji un metodiķi no Ciblas, Ludzas un Zilupes novada pašvaldībām. Pasākumu vadīja Gunta Stolere, Blontu PII vadītāja. Seminārs sākās ar nelielu koncertu, ko sniedza daži PII audzēkņi un PII pedagoģes.

Kolēģes no kaimiņu novadiem ar lielu interesi iepazina Blontu dārziņa telpas, kurās tajā laikā ritēja ikdienas nodarbības.

Tika pārrunāti dažādi aktuāli pedagoģiski un darba organizācijas jautājumi pirmsskolas izglītības jomā.

Lasit talak

Pieaug ar apkuri saistītajos ugunsgrēkos bojāgājušo skaits

28 novembris 2018

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 28 novembris 2018 10:38

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā informācija liecina, ka šogad ir pieaudzis ar apkures iekārtu nepareizu ekspluatāciju, bojājumu un to nepareizu izbūvi saistītajos ugunsgrēkos bojāgājušo skaits. Ja 2017.gadā ar apkuri saistītos ugunsgrēkos gāja bojā 18% no visiem bojāgājušajiem, tad šogad jau – 21%. VUGD statistika liecina, ka šogad kopumā ugunsgrēkos dzīvību zaudējuši 67 cilvēki. Šiem traģiskajiem ar apkuri saistītajiem notikumiem raksturīgs tas, ka gandrīz visi bojāgājušie bija pensijas vecumā un ugunsgrēki lielākoties izcēlušies vēlā pēcpusdienā un vakarā, kad cilvēki virtuvē uz plīts gatavo vakariņas vai arī silda māju pirms došanās gulēt. Apkures iekārtas bojājuma, nepareizas izbūves vai ekspluatācijas noteikumu pārkāpumu dēļ katru gadu izceļas gandrīz desmitā daļa no ugunsgrēkiem. Papildus tam, vairāk nekā 500 gadījumos ugunsdzēsēji glābēji dodas uz dūmvados degošiem sodrējiem. Ņemot vērā to, ka novembra beigās tiek prognozēta gaisa temperatūras pazemināšanās, kad tradicionāli pieaug ar apkuri saistīto ugunsgrēku skaits, VUGD aicina iedzīvotājus rūpīgi izvērtēt savu apkures ierīču tehnisko stāvokli un to lietošanas paradumus.

Lasit talak

ALTUM aizdevumi visā Latvijā biznesa uzsākšanai šogad pārsniedz 8 miljonus eiro, uzņēmēju aktivitāte Latgalē pieaugusi par 8%

23 novembris 2018

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 23 novembris 2018 12:54

Attīstības finanšu institūcija ALTUM biznesa uzsācējiem visā Latvijā šī gada pirmajos deviņos mēnešos uzņēmējdarbības uzsākšanai aizdevumus piešķīrusi vairāk nekā 8,2 miljoni eiro apmērā, kas ir lielākais apjoms pēdējo piecu gadu laikā. Salīdzinot ar 2017. gada deviņiem mēnešiem gan pēc izsniegto aizdevumu kopskaita, gan pēc piešķirtā finansējuma apjoma pieaugums ir 40%.

Jauno uzņēmēju aktivitāte, izmantojot valsts atbalsta programmu aizdevumus, pieaugusi teju visos Latvijas reģionos. Lielākais aizdevumu skaita pieaugums šā gada 9 mēnešos fiksēts Zemgalē (+45%), savukārt liels atbalstīto biznesa projektu kopsummas pieaugums ir Vidzemē (+89%), Zemgalē (+69%) un Kurzemē (+60%), kas liecina par lielāka apjoma biznesa ideju īstenošanu.

 

Lasit talak

Valsts meža dienests aicina ziņot par plēsēju uzbrukumiem

13 novembris 2018

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 13 novembris 2018 14:32

Valsts meža dienests (VMD) aicina ziņot par plēsēju uzbrukumiem mājdzīvniekiem. Līdz šim daudzi dzīvnieku īpašnieki, kas savās saimniecībās piedzīvojuši plēsēju uzbrukumus, noklusēja uzbrukumu faktus un neziņoja par šādiem gadījumiem VMD. Taču ir ļoti svarīgi reģistrēt visus uzbrukumu faktus un noskaidrot vainīgos šajos uzbrukumos. VMD pārstāvjiem ir jāievāc informācija par bojāgājušajiem un ievainotajiem mājdzīvniekiem, jānosaka uzbrukumu ģeogrāfiskās koordinātes, un jāievāc DNS paraugi plēsēju sugas identificēšanai.

 

Lasit talak

Afiša

02.02.2019 Zemledus makšķernieku sacensības "BĻITKA 2019" (Kurjanovas ezers)

Ciblas novada ģērbonis

Ciblas novada gerbonis bez malam 175

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs

LPR_logo